Приключи Про голф Бъбълс 2018

Приключи изданието за 2018 година на най-престижната верига голф турнири за деца, младежи и девойки до 21 години, ПРО ГОЛФ БЪБЪЛС. Победители в трите категории са съответно Цанко Цанев в MAXI, Борислав Крачанов в MIDI и Артър Росийл в MINI. Големият финал се проведе вчера на игрището Света София край Равно поле, а квалификационните кръгове по-рано през годината- в Правец, Пирин Голф и отново на Света София.

Веригата се организира и провежда за втора поредна година от ПРО ГОЛФ СПОРТЕН КЛУБ с подкрепата на всички игрища домакини, големия спомоществувател Роза Импекс в лицето на собственика г-н Димитър Георгиев и много дами и господа, лично ангажирани с красивия спорт. Категориите в които се състезават младите ни надежди са три, като в майсторската MAXI участие взимат най-добрите с хендикапи до 8.0, в средната MIDI сили мерят голфърчетата с хендикапи от 8.1 до 16.0, а най-малките, но и най-ентусиазирани са в MINI, където хендикапите са над 16.0.

Квалификационните кръгове на веригата се проведоха през април, юни и септември, откъдето състезателите натрупаха първоначален актив точки, а финалният кръг бе проведен в два дни, 27-ми и 28-ми октомври като тогава точките бяха с двойна тежест.
В категория MAXI лидери преди финалния турнир бяха Ивана Симеонова, Райан Стайков, Мартин Скокански, Цанко Цанев, Дими Савов и Денис Стайков. Още в първият състезателен ден на финала се заплете сериозна интрига, след като безспорните фаворити с впечатляващи успехи на международната сцена през годината Ивана и Райан не успяха да съберат достатъчно концентрация и записаха резултати далеч от техните възможности, съответно +7 и +11. За сметка на това по-малките Цанко Цанев и Денис Стайков показаха характер и успяха да завършат с резултати много по-добри от тези на фаворитите, съответно +1 и +4.

Вторият състезателен кръг подложи на сериозно изпитание водачи от първия ден, след като Ивана Симеонова и Райан Стайков започнаха много силно кръга и почти стопиха разликата до средата на трасето. Последва стабилизиране от страна на Денис и Цанко и след няколко сериозни пропуска на по-големите на последните дупки класирането от събота остана в същия вид – първи бе Цанко Цанев, с което спечели и голямата награда за 2018 година, втори се нареди Денис Стайков, третото място остана за Ивана Симеонова.

В постоянно разрастващата се категория MIDI големите фаворити бяха състезателите натрупали по 50 точки преди финала, а именно Борислав Крачанов, Кристофър Барнард и сензацията на веригата, малкият Дани Янакиев, който миналата година спечели при най-малките, а тази вече е лидер в по-горната категория. Въпреки, че след първия финален кръг лидер стана Боби Крачанов с 29 грос стейбълфорт точки и тук не липсваха изненади. Михаил Стоев, една изгряваща звезда показа изключителн хъс и успя да запише втори резултат от 24 точки, а трети се нареди Дани Янакиев с 21. Впечатляваща игра в този кръг показаха и Филип Китов (20т.), Соломон Канети (19т.) и единствената дама в групата, Виктория Пеловска (16т.).

Във втория кръг нямаше сериозни размествания. С изключително концентрирана игра и огромно желание Боби Крачанов успя да запази преднината си, въпреки значително по-лошия резултат от събота. Втори остана Михаил Стоев, а Соломон Канети предаде картата с най-добрия резултат за деня, но това му стигна само за третото място.
Най-много емоции бяха заредени безспорно в MINI. Тук състезателите бяха над 20, а желанието за игра и добро преставяне бяха с изключително висок заряд. Най-много точки преди финала бяха събрали Артър Росийл, Емил Ботев, Горян Лазаров, Александър Пеловски и Лукас Грийн. В първия състезателен ден от финала резултатите бяха впечатляващи, а лидери се оказаха Горян Лазаров с 30 точки, следван от Артър Росийл с 26 и състезателите на Про Голф Спортен Клуб, Матьо Асенов и Лукас Грийн с по 25 точки. Трябва да отбележим и прекрасния резултат на един от дебютантите в състезателния голф, Тервел Чакъров, който въпреки скорошното излизане на сцената показа характер и стабилна игра като записа 22 точки.

В последния ден от надпреварата класирането претърпя тотален обрат. Лидерът във временното класиране, Горян Лазаров не успя да се пребори с огромното напрежение и направи куп грешки, които го свалиха от върха и той се окичи със среброто след края на турнира. Артър Росийл излезе изключително мотивиран и след поредица от прекрасни удари и много парове той се изкачи на върха, като спечели първото място на финала и веригата за 2018. Лукас Грийн и Матьо Асенов играха добре, запазиха нивото от първия ден, но изненадата дойде от Александър Пеловски, който въпреки слабия резултат от събота успя да мобилизира всичките си сили и умения, да запише най-добрия резултат за деня от всички и да се изкачи на третото място.

Наградите бяха раздадени от Димитър Георгиев, който със своите постижения в бизнеса е доказал на всички, а най-вече на себе си, че няма граници в развитието на един човек и от Кирил Николов - Дизела, един спортист и човек, отново доказал на всички, а най-вече на себе си , че човешките способности нямат лимит!

Събитието приключи с много игри, нови приятелства и нови запалени свещички в детските очи за израстване и доказване в спорта и живота!