САЩ спечели квалификациите в отборната надпревара при жените на СП в Доха

Тимът на САЩ спечели квалификациите в отборната надпревара при жените на световното първенство по спортна гимнастика в Доха (Катар). Американките в състав Симон Байлс, Кара Ейкър, Морган Хърд, Грейси МакКалъм, Райли МакКускър събраха сбор от 174.429 точки. На второ място е Русия със 165.497 точки, а на трето Китай със 165.196 точки. За финала се класират още отборите на Канада, Бразилия, Япония, Франция и Германия.

В квалификациите за индивидуалния многобой първа е четирикратната олимпийска шампионка от Рио 2016 и десеткратна световната шампионка Симон Байлс (САЩ). 21-годишната американка, която си взе почивка след олимпийските игри в Бразилия и се завърна в спорта след близо двегодишно прекъсване, има сбор от 60.965 точки.

Байлс получи оценки 15.988 точки на прескок, 14.866 точки на смесена успоредка, 14.800 на греда и 15.333 на земя. Втора в квалификациите за многобоя е защитаващата титлата си от миналата година Морган Хърд (САЩ) с 56.465 точки, а трета японката Май Мураками с 55.632 точки. Първите 24 от квалификациите се класират за финала в многобоя. Финалът на отборната надпревара при мъжете е по-късно днес. Световното първенство в Доха завършва на 3 ноември.