Юношите на ЦСКА-София победиха Пирин

Юношите на ЦСКА-София до 19 години победиха Пирин (Благоевград) с 2:1 в мач от 12-ия кръг на Елитната група, който се игра в Рилци. Домакините пропуснаха дузпа в 21-ата минута. "Червените" поведоха в последните секунди на първата част, когато Борислав Будинов беше точен с глава след центриране от фаул на Радослав Илиев, пише cska.bg.

В началото на второто полувреме ЦСКА-София пропусна отлична възможност да удвои аванса си. Будинов стреля с глава, а вратарят на Пирин изби топката, която се озова в краката на Митко Митков и той нацели напречната греда, последва шут на Александър Иванов, който също беше спасен.

Победното попадение реализира Жулиан Манолов в петата минута на добавеното време. Асен Дончев центрира отляво от фаул, Огнян Николов стреля с глава, вратарят на домакините изби, а Манолов прати топката в мрежата за 2:1.

"В мача тимът ни беше подкрепян от фен клуба на ЦСКА “Youths Blagoevgrad”, а след края на двубоя привържениците и отбора изпяха заедно “Още от дете”, добавиха "червените" на официалния си сайт.

След успеха ЦСКА-София е трети в класирането с 24 точки, на две зад Лудогорец. Лидер е Черно море с 29 точки.

В следващия кръг ЦСКА-София е домакин на Монтана. Двубоят ще се играе на базата в Панчарево на 4 ноември (неделя) то 14:30 часа.