Волов (Шумен) с поредна загуба у дома

Футболистите на  Волов (Шумен) загубиха с минимален резултат 0:1 у дома от Калиакра (Каварна) в среща от Х кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. Двубоят се игра на градския стадион „П.Волов“ в Шумен и беше наблюдаван от близо 400 зрители.

Голът за победата на Калиакра падна от дузпа в началото на второто полувреме. През първата част двата отбора имаха много положения за гол, но все безрезултатни. В нападение Сонер Кязим, Муса Кавунски, Иван Цонев и Айхан Ведат се надпреварваха да грешат. В 35-ата минута капитана на Волов Симеон Савов отправи силен и изненадващ удар от централната част на терена. Вратаря на гостите Христан Савов хладнокръвно изби топката в ъглов удар, от който не последва нищо радващо за шуменци.

Още в началото на второто полувреме в 47-ата минута Калиакра успя да поведе в резултата след попадение от дузпа.До това решение на рефера Мартин Иванов от Варна се стигна след груб фаул от ляво в наказателното поле на домакините извършен от Мустафа Мустафа. Венцислав Желев бе точен за гостите 0:1. Две-три минути по-късно отново Венцислав Желев нацели гредата на вратата пазена от Добромир Дочков.

Рано падналият още в началото на второто полувреме гол посмути малко младите футболисти на Волов, които в стремежа си да наложат своя стил на игра все не успяваха. Но въпреки това те осъществиха няколко опасни влизания в наказателното поле на гостите. На два пъти Сонер Кязим бе изведен сам срещу вратата на Калиакра но без резултат. Първият път вратарят на гостите Христан Савов изби топката, а при второто положение нападателя на шуменци се позасуети и бранителите на гостите се справиха със ситуацията.В края на мача на два пъти треньорският щаб на Волов имаха претенции за нарушения в наказателното поле на гостите от Каварна, но съдийски сигнал за това не последва.

В 78-ата минута Сейхан Ахмед се откъсна по десния фланг на атаката, навлезе мощно в наказателното поле на гостите, при което топката му бе избита, според домакините с нарушение, но реферът Мартин Иванов остана безмълвен. В 85-ата минута щабът на Волов имаше претенции за игра с ръка на футболист на Калиакра, но реферът отново не посочи бялата точка. Това повиши градуса на напрежение на футболния терен и сред любителите на официалната трибуна, но до нежелателни ситуации не се стигна. След последния съдийски сигнал  на път към съблекалните реферите от Варна бяха изпратени с дюдюкане, освирквания и доста неетични епитети.