Сензацията Алавес се доближи на точка от Барселона след победен гол в 94-ата

Отборът на Алавес продължава страхотното си представяне в Ла Лига и днес обърна гостуващия Виляреал в двубой от десетия кръг. Жерард Морено даде аванс на “жълтите” в десетата минута, а за баските се разписаха Джонатан Кайери (50) и Борха Бастон (90+4). С успеха момчетата на Абелардо Фернандес изпревариха Атлетико Мадрид и се настаниха на второ място и само на точка зад Барселона.

В десетата минута Санти Касорла изведе чудесно Алфонсо Педраса, който подари топката на Жерард Морено, който само чукна в мрежата. Виторианци не успяха да създадат голови положения до края на полувремето.
След полувремето техният натиск даде резултат. В 50-ата Джони центрира от фал, а Кайери насочи по страхотен начин с глава към далечния горен ъгъл - 1:1. Срещата беше спряна за седем-осем минути след жесток сблъсък глава в глава на Мубарак Уакасо и неговия съотборник Чимо Наваро. Първият връхлетя страшно в глава на Наваро. Главният съдия добави девет минути към редовното време и “Мендисороса” ликуваше в четвъртата от тях. Борха Бастон беше на точното място, завършвайки голова една от немалкото възможности за домакините.