Супер Цецо Соколов с 22 точки, Лубе с 3-а поредна победа в Италия

Волейболният национал Цветан Соколов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) постигнаха 3-а поредна победа в Суперлигата на Италия. Вицешампионите на Италия обърнаха и се наложиха като гости над Калцедония (Верона), с българският център Алекс Грозданов в състава, с 3:1 (22:25, 25:21, 26:24, 25:19) в мач от 3-ия кръг на шампионата, игран тази вечер пред над 4000 зрители в зала "ЕйДжиЕсЕм Форум".

3W0A9047

Така Лубе излезе начело във временното класиране с 3 победи от 3 мача и 9 точки, с колкото е и шампионът Сър Сейфти Конад (Перуджа), но с по-лоши показатели. Алекс Грозданов и съотборниците му пък се смъкнаха на 10-о място с 1 победа, 2 загуби и 3 точки. В междинния 4-и кръг Соколов и компания са домакини именно на шампионите от Перуджа, докато мачът на Верона с Кастелана Гроте е отложен за 5-и декември. Супердербито между Лубе и Перуджа е в четвъртък (1 ноември) от 17,00 часа българско време.

Inserisci un'immagine (800x500)

Цецо Соколов, който се възстановяваше от операция на коляното, показа, че влиза във все по-добра форма и бе най-полезен за Лубе с 22 точки (3 блока и 54% ефективност в атака) за победата

. Кубинският център Робертланди Симон пък добави още 21 точки (4 блока, 2 аса и 63% ефективност в атака) за успеха.

От друга страна Алекс Грозданов влезе за малко като резерва за домакините в третия гейм, но така и не успя да се отчете с точка. Над всички за Верона бе френският национал Стефан Бойер със страхотните 31 точки (3 блока, 1 ас и 55% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за победа.