Здравков: Лудогорец държи ниво във всички турнири (видео)

Наставникът на Лудогорец Антони Здравков дебютира с победа 4:1 начело над Септември (София) в Първа лига. Шампионите губеха на почивката с 0:1, като нямаха удар във вратата през първата част, но след промените на почивката "орлите" отбелязаха четири гола.

"През първото полувреме Септември се възползва от добра контраатака, а Асен Чандъров вкара красив гол. Веднага след това нашият отбор започна да играе с топката. Нямаше изненада за противника, като беше трудно срещу съперник, който се е затворил. Знаехме, че противникът ще играе така, като това се потвърди от техния стартов състав. Влизахме в гъстото, където имаше 15-16 човека пред вратата. Така не успявахме да създадем голови положения. На почивката направихме две промени и нещата се промениха.

74 Септември - Лудогорец

Със смените на почивката искахме да обърнем резултата, сменихме схемата, за да се отварят позиции по фланговите атаки. Лудогорец има много добри играчи, които умеят да играят и по фланговете, и през центъра, видяхте, че бяхме разнообразни при головете.

Клаудио е играл на такава позиция, като през втората част. Той е разчупен играч, който може да играе с топката. Шверчок е класически таран. Има коренна промяна в начина му на работа. Ако Швиерчок продължава да се труди като през тази седмица, както и като се появява на терена, ще заслужи мястото си на терена. Лудогорец не подценява нито един мач, съперник и турнир. В двубоя за Купата срещу Славия ще играят тези, които решим, но няма да има драстични промени", коментира специалистът, който говори и за формата на тима му.

"Лудогорец е изиграл най-много мачове от цялата българска действителност, тежки мачове, и в Европа, натрупва се и умора, което е нормално, но до момента Лудогорец държи ниво във всички турнири, липсват ни победи и точки в Лига Европа. Важното е, че сме първи което е най-важното за нас. Има моменти в които изпускаме, създаваме положения, но не ги реализираме, ще търсим промяна в някои детайл", сподели Здравков след срещата.