Академик препъна Бдин

Лидерът в Северозападната Трета лига Бдин (Видин) завърши 1:1 в Свищов срещу младия отбор на Академик. Това бе и дербито на 13-ия кръг. Ударно начало за гостите. В първия четвърт час те доминираха срещу дефанзивно действащия съперник. Открилите се ситуации пред Борислав Борисов, Алекс Георгиев, Милен Петров и Денис Николов обаче не доведоха до желания резултат.

Постепенно домакините изравниха играта и все по-често атакуваха. До почивката обаче гол не падна. Минути след началото на втората част левият защитник на Бдин сгреши, съперникът поде атака и след пас на десетина метра пред вратата Георги Горанов шутира неспасяемо – 1:0.

После темпото спадна. В 71-ата минута обаче равенството бе възстановено след попадението на Радослав Байчев. Десетина минути по-късно съотборникът му Иван Макриев фаулира нападателя Сонер Хюсеин и съдията го отстрани с втори жълт и червен картон.

"Доволен съм от моите футболисти. Благодарен съм им, че се стремят да изпълняват стриктно всички тактически указания. Това е път пред тях. Резултатите го показват", коментира треньорът на "студентите" Евгени Маринов.