Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Рекордна публика на „Уембли“ за триумфа на „орлите“

Рекордна за мач от НФЛ на „Уембли“ публика видя победата на Филаделфия с 24:18 срещу Джаксънвил. Пред 85 870 зрители шампионите сложиха край на серията на „домакините“, които не бяха губили в Лондон от 2014 г. Тогава и за последно Джаксънвил бяха в числено малцинство по трибуните.

Десетки хиляди фенове на Филаделфия превзеха британската столица и направиха така, че „орлите“ да се чувдствата като ув Града на братската любов. Но 90 секунди преди края на полувремето в актива на любимците им се мъдреха скромните три точки от 31-ярдовия фийлдгол на Джейк Елиът. Тогава лидерът на неформалната Коалиция на играчите в НФЛ Малкълм Дженкинс овладя фъмбъл на центъра, което се оказа повратният момент в мача.

Филаделфия се оттеглиха на почивката с преднина от 10:6 след третия тъчдаун в кариерата на Далас Годърт и повече не погледнаха назад. През второто полувреме Уендъл Смолууд и неизбежният Зак Ърц се разписаха след пасове на Карсън Уенц (21 от 30 за 286 ярда), а защитата спря „ягуарите“ на четвърти даун на центъра 3:41 мин. преди изтичане на редовното време и не позволи топката повече да смени притежателя си.

С победата Филаделфия (4-4) остава на второто място в НФК Изток, а след почивната седмица приема Далас в нощта на 11 срещу 12 ноември българско време.

Джаксънвил (3-5) пък изгубиха четвърти пореден мач. Край на черната серия „ягуарите“ ще търсят на 11 ноември при гостуването на Индианаполис.