Българките в Румъния с категорични победи на старта

Две победи записаха на старта на сезона българските волейболистки в румънското първенство.

Националките Лора Китипова и Мария Каракашева стартираха с категоричен успех в румънския елит, след като тимът им Волей Алба-Блаж победи без проблем КСУ Белор (Галац) с Елица Баракова в състава с 3:0 (25:8, 25:14, 25:19) в двубой от първи кръг.

Разпределителката бе титуляр в първия гейм и записа на сметката си 2 точки (2 аса) и зае първото място в класацията на изпълнителите на сервис. Мария Каракашева изигра стабилен мач и се отчете със 7 точки (2 аса) и е първа по показател позитивно посрещане. Най-резултатна бе украинката с азерски паспорт Катерина Жидкова с 14 точки (2 блокади), 10 добави сръбската състезателка Надя Нинкович (3 блокади)

За тима от Галац Елица Баракова бе резерва в първия гейм, след което остана на терена в следващите две части и се разписа с 3 точки.

Алба-Блаж заема лидерската позиция с 3 точки (1 победа), КСУ (Галац) е на осмо място с 0 точки.

Следващият двубой е на 3 ноември (събота), срещу Агроланд (Тимишоара), от 18;00 ч. б.в. Елица Баракова и съотборничките й се изправят срещу участника в евротурнирите ЦСМ (Тарговище) и Емилия Димитрова.

В друг мач от кръга Щиинца (Бакъу) с националките Ивелина Монова, Кристина Гунчева и Славина Колева записа победа срещу КСМ Лугож. Момичетата на Флорин Грапа се наложиха над опонента с 3:0 (25:11, 25:22, 25:22) в домакинска среща.

Славина Колева бе титуляр и в трите гейма, като реализира 5 точки. Криси Гунчева бе резерва в първата и третата част, изигра целия втори гейм и се отчете с 2 точки. Либерото Монова също направи много добро представяне. Топреализатор бе Ана Кристина Казачу със 17 точки (4 аса, 3 блокади)

За опонентките им Нина Кочич завърши с 15 точки (1 ас, 1 блокада).

Щиинца заема второто място с 3 точки, колкото лидера Алба-Блаж, Лугож е на седма позиция.

Следващата среща за Бг Щиинца е на 3 ноември (събота) от 18:00 ч. б.в., с Динамо (Букурещ).