Виктория Волей, Раковски и Арда без загуба в група Б на Висшата лига

Три отбора продължават без загуба след втория кръг на група Б от първенството по волейбол на втората ни група при мъжете – Висшата лига. Този в този поток се очакват интересни мачове за върха в класирането, като основните претенденти са Виктория Волей (Пловдив) и Арда (Кърджали), но амбиции имат и други състави.

Виктория Волей постигна втора поредна чиста победа като надигра категорично при гостуването си Попово 09 (Попово) с 3:0 (25:9, 25:13, 25:18). Състезателите на треньора Атанас Митрев  доминираха изцяло, като срещата приключи за 60 минути. С това пловдивчани са първи във временното класиране с 6 точки и без загубен гейм.

С втора чиста победа в групата се поздравиха и волейболистите на Раковски 1964 (Севлиево), които надиграха като домакини Строител (Пловдив) с 3:0 (25:15, 25:18, 25:17). Така представителите на Севлиево има същия актив както Виктория Волей  - 6 точки и без загубен гейм, но заемат втора позиция с по-лошо точково съотношение в отделните геймове.

Отборът на Арда (Кърджали) победи като гост Царево с 3:1 (25:23; 25:14; 24:26; 25:15). С това кърджалийци записаха втора победа и също имат актив от 6 точки. След загубения гейм в гостуването, Арда отстъпва на съперниците в геймово съотношение и засега е на трета позиция във временното класиране.

С първи успех се поздрави отборът на  Берое (Стара Загора), който надигра като домакин Черноморец (Бяла) с 3:1 гейма. След тази победа волейболистите на Стара Загора заемат пето място в таблицата, с една победа, една загуба и 3 точки. Четвърти са представителите на Царево със същия актив, но по-добро геймово съотношение.

Програма, резултати и временно класиране в група Б на Висшата лига вижте тук.