Град и Сливнишки герой на върха в група А на Висшата лига

Отборите на Град (Белоградчик) и Сливнишки герой (Сливница) продължават без загуба след втория кръг на група А от първенството по волейбол на втората ни група при мъжете - Висшата лига.

Волейболистите на Град надиграха като гости Изгрев (Ябланица) с 3:1 гейма и оглавиха класирането с две победи и 6 точки.

Представителите на Сливнишки герой се наложиха у дома над Славия също с 3:1 гейма и записаха втора победа в първенството. Тимът от Сливница има 5 точки и е на втора позиция в таблицата.

Още в следващия кръг двата тима излизат един срещу друг в пряк сблъсък за върха на групата. Домакин е тимът на Белоградчик, като двубоят е на 3 октомври от 17:00 часа в спортна зала „Белоградчик“.

В третия мач от кръга Ботев (Луковит) спечели гостуването си Тетевен Волей, като извоюва труден успех с 3:2 гейма.

С това луковитци отббелязаха първи успех, като с една победа, една загуба и 2 точки заемат пето място в групата. Тетевен записва втора петгеймова загуба и с 2 точки заема шесто място в потока.

Програма, резултати и временно класиране в група А на Висшата лига вижте тук.