Аякс разби Фейенорд в мач с кошмарен вратарски автогол (видео)

Тимът на Аякс разгроми с 3:0 на своя стадион “Амстердам Арена” Фейенорд в дербито на 10-ия кръг на холандското първенство. Още в 5-ата минута защитникът на гостите от Ротердам Джеремая Ст. Джуст получи директен червен картон и това улесни задачата на Аякс.

Домакините излязоха напред в резултата с комичен автогол на вратаря Джъстин Биджлоу в 22-ата минута. Биджлоу не успя да улови топката след удар на играч на Аякс от границата на наказателното поле и допусна тя по доста нелеп начин да мине между краката му и да се озове зад голлинията.

В 41-ата минута Хаким Зиех с шут от границата на наказателното поле изпрати топката за втори път във вратата на Фейенорд, като изглеждаше, че Биджлоу отново можеше да се намеси по-добре. Класическата победа на Аякс оформи Душан Тадич с попадение в 80-ата минута. Той бе точен с глава от границата на вратарското поле след асистенция на Давид Нерес, който направи хубав пробив отдясно преди да подаде на Тадич.

Аякс заема второ място в класирането с 25 точки, а Фейенорд остава с 20 на трета позици, след втората си загуба в първенството за сезона. Лидер е безгрешният дотук ПСВ Айндховен, който е с 10 победи от 10 мача и 30 точки.

АЯКС - ФЕЙЕНОРД 3:0
1:0 Биджлоу (22-автогол)