Моуриньо остави Лукаку на пейката и Юнайтед стигна до трета победа на "Олд Трафорд" (видео)

Манчестър Юнайтед постигна едва третата си победа на "Олд Трафорд" от началото на сезона, след като надделя с 2:1 над Евертън в предпоследния двубой от 10-ия кръг на Премиър лийг. Пол Погба (27') и Антони Марсиал (49') дадоха аванс на "червените дяволи", а Гилфи Сигурдсон (77') намали от дузпа, но след това гостите не успяха да наложат натиск и да се преборят за точка. Така серията на "карамелите" от три поредни победи в първенството приключи в "Театъра на мечтите".
Мениджърът на домакините Жозе Моуриньо бе взел едно важно решение, оставяйки централния нападател на отбора Ромелу Лукаку на пейката за началото. Белгиецът, който е голмайстор №1 на Евертън в Премиър лийг, не се бе разписвал с екипа на "червените дяволи" в последните си осем мача. Като титуляр обаче започна Фред. На върха на атаката пък действаше Маркъс Рашфорд.
Марко Силва очаквано не беше направил никакви промени в своя стартов състав след трите поредни победи в шампионата.
В петата минута Бернард центрира добре към далечната греда, където Ричарлисон падна след побутване в гърба от Шоу. Част от гостите опитаха плахо да претендират за дузпа, но Джон Мос правилно подмина ситуацията.
В 14-тата минута Гомеш засече с глава центриране на Сигурдсон от корнер, но топката попадна право в ръцете на Де Хеа.
Три минути след това най-сетне и домакините създадоха нещо по-интересно в предни позиции. Марсиал центрира отляво, а Мата бе изпуснат и засече необезпокоявано с глава от 7-8 метра, но и този изстрел попадна в ръцете на Пикфорд.
В 23-тата минута Марсиал стреля технично от границата на наказателното поле, но стражът на Евертън се намеси много добре и изби.
В 26-ата Идриса Гай протегна крак към нахлуващия в наказателното поле Марсиал. Сенегалецът, който имаше вече жълт картон, чукна топката, но след това препъна и своя съперник. Джон Мос посочи бялата точка, а домакините настояваха за втори жълт картон на Гай, какъвто не бе показан. Погба изпълни дузпата, а Пикфорд спаси, но за негов малшанс топката отново стигна до французина, който направи добавка - 1:0.
В 31-вата минута Рашфорд прати топката за втори път във вратата на гостите, но попадението правилно бе отменено заради засада.
Сигурдсон засече с глава центриране на Коулмън в 37-ата, но и и този удар попадна в ръцете на Де Хеа.
В добавеното време на първата част Кийн намери отдясно Уолкот, който стреля от малък ъгъл до близката греда, но Де Хеа изби.
Домакините нанесоха своя удар в началото на второто полувреме. В 49-ата минута Погба намери Марсиал на границата на наказателното поле. С много хубав фалцов удар нападателят прати неспасяемо топката в далечния ъгъл.
В 51-вата минута Ричарлисон изведе много добре Бернард зад отбраната. Бразилецът премина покрай Де Хеа, но след това не успя да намери вратата, стреляйки встрани.
Двубоят стана много отворен. Рашфорд получи извеждащ пас и стреля по земя, но Пикфорд изби с крак. Малко след това стражът на Евертън спаси и опасен удар на Погба, който получи много добро подаване от Мата в наказателното поле.
В 65-ата минута Лукаку все пак се появи в игра за Манестър Юнайтед, заменяйки на върха на атаката Рашфорд.
Коулмън пропусна още една добра възможност за гостите, след като се вряза по десния фланг, но стреля над вратата.
В 76-ата минута Погба загуби топката, което даде шанс на Сигурдсон да изведе Ричарлисон. Нападателят влезе на скорост в наказателното поел, а Смолинг, който имаше жълт картон, го посече, след като се хвърли на шпагат, но остана далеч от топката. Джон Мос посочи за втори път днес бялата точка. Сигурдсон изпълни много добре дузпата и намали преднината на домакините.
Евертън обаче не успя да използва ситуацията и да наложи някакъв натиск до края.
В добавеното време Марсиал направи огромен пропуск. Французинът бе изведен очи в очи в Пикфорд, но не успя да го преодолее.
С този успех Юнайтед се изкачи с две позиции и вече заема осмо място във временното класиране. "Червените дяволи" изпревариха днешния си съперник, който остава девети. Заедно с това селекцията на Моуриньо се доближи на пет точки от четвъртото място.