Свитолина с най-голямата титла в кариерата си

Елина Свитолина стигна до най-големия успех в кариерата си. Украинката триумфира на Шампионата на WTA в Сингапур, след като на финала обърна Слоун Стивънс до крайното 3:6, 6:2, 6:2 след 2 часа и 23 минути.

Тя стана първата тенисистка, която стига до титлата без загуба от 2013 г., когато това направи Серина Уилямс. Свитолина демонстрира невероятна форма в Сингапур, като по пътя до финала победи шампионката от миналата година Каролин Вожняцки, чехкините Петра Квитова и Каролина Плишкова и Кики Бертенс на полуфиналите.

Стивънс започна по-добре битката за титлата, като проби съперничката си на нула още във втория гейм. Битката на корта бе на два близи стила на игра, което доведе до дълги разигравания. Украинката не беше в оптимален ритъм в първия сет. Тя спаси три възможности за пробив в шестия гейм, но не успя да се възползва от своите шансове в следващия. Американката диктуваше играта с мощни форхенди и спечели първия сет с 6:3.

Свитолина показа различно лице във втората част. Тя вярваше повече в ударите си и бе далеч по-агресивна. Въпреки че имаше проблеми със сервиса, тя атакуваше на ретур и стигна до три пробива, за да поеме контрола върху сета. 24-годишната украинка продължи да доминира и в третата част и Стивънс нямаше отговор.

Елина записа девета поредна победа във финали, а днешният й успех ще я изкачи до четвърто място в световната ранглиста.