Удинезе спря загубите срещу Дженоа в голово шоу

Отборите на Дженоа и Удинезе не успяха да се победят на "Луиджи Мараси" в мач от 10-ия кръг на Серия "А". Двата тима завършиха 2:2, като домакините два пъти излизаха напред в резултата, но въпреки това гостите успяха да си тръгнат с една точка от Генуа и да прекъснат серията си от четири поредни поражения.

Ромуло даде аванс на "грифоните" след точно изпълнена дузпа в 30-ата минута, която беше отсъдена за нарушение на вратаря Хуан Мусо. Голът беше негов първи с екипа на Дженоа. Кевин Лазаня изравни с глава в 65-ата минута след центриране на

Р

одриго де Паул.

Кристиан Ромеро обаче моментално изправи тифозите на деветкратните шампиони на крака, след като също отбеляза своя първи гол в кариерата в едва втората си среща. Младият защитник се разписа също с глава след центриране на фаул.

Този път радостта на домакините беше много кратка, тъй като най-добрият играч на "фриуланите" през тази кампания Родриго де Паул изравни за 2:2. Той отбеляза петото си попадение с майсторско изпълнение, не давайки шансове на вратаря Йонуц Андрей Раду. Аржентинецът има пет гола и три асистенции от всичките десет гола на "бяло-черните" през този сезон.

Ромеро беше изгонен в 74-ата минута, като остави домакините с 10 човека. Голмайсторът на първенството

Кшищоф Пьонтек пък във втори пореден мач не се разписа, но въпреки това е лидер при стрелците с девет гола, като има преднина от два пред Кристиано Роналдо.

Накрая срещата завърши 2:2, а тифозите на Дженоа бяха разочаровани, след като очакваха победа особено след равенството 1:1 с Ювентус в миналия кръг.

"Грифовите" имат 13 точки, а през седмицата гостуват на Милан в отложен мач от първия кръг на калчото.

Удинезе пък приема "росонерите" през следващия уикенд, като вече има 9 точки след третто си равенство за сезона.