Митов: Никой не помни играта в дербитата, а резултата

Старши треньорът на Хебър (Пазарджик) Николай Митов остана доволен от четвъртата поредна победа, която постигна начело на тима от стадион “Георги Бенковски”. Вчера, в дербито на XIII кръг на Югозападната Трета лига, пазарджиклии стигнаха до много ценна победа с минималното 1:0 като гост на втория в класирането Пирин (Разлог). С победата Хебър не само че запази лидерската си позиция, но и увеличи на седем точки разликата с разложани, които бяха изместени от второто място от Оборище (Панагюрище).

50 Пирин (Разлог) - Хебър (Пазарджик)

“Доволен съм от поредните три точки и четвъртата поредна победа под мое ръководство. Изиграхме много добро първо полувреме, в което видях агресия и преса. Имахме своите възможности и вкарахме гол. През втората част, след 60-ата минута, дадохме на домакините да играят малко повече с топката и така се стигна до известно напрежение в нашата пеналтерия на няколко пъти. Най-важното обаче е, че запазихме аванса си, което означаваше победа и три точки. А те са реално шест, защото победихме като гост пряк противник за челото. Този мач беше огледален на срещата с Вихрен. В такива дербита остава крайният резултат. Всичко друго се забравя“, заяви Митов.

Бившият наставник на Левски и Септември (София) допълни, че Хебър ще продължи да играе за победа във всеки един от оставащите четири мача до края на полусезона. “Гоним си целите и играем мач за мач. Радвам се най-много на това, че като отбор показваме характер. Момчетата се раздават и това е видно. Благодаря и на публиката, която дойде в Разлог да ни подкрепи, защото беше важно. С победи ще върнем хората на нашия стадион и тогава футболистите ще видят колко лесно се играе“, завърши коментара си след мача срещу Пирин (Разлог) треньорът на Хебър.