Бивш играч на Левски се размина с победен гол в Серия "А"

Отборите на Сасуоло и Болоня изиграха много интересен двубой от 10-ия кръг на Серия "А". Драматичният сблъсък на стадион "Мапей" завърши 2:2, като гостите на два пъти повеждаха, а в последната минута бившият играч на Левски Мехди Бурабия нацели гредата и пропусна да се превърне в герой за "черно-зелените". Халфът записа поредни много силни 90 миннути на Апенините.

Съставът на Филипо Индзаги стартира отлично и поведе във втората минута с първото попадение за сезона на ветерана Родриго Паласио. Малко по-късно Федерико Сантандер пропусна да удвои, удряйки гредата с глава.

Федерико Ди Франческо и Доменико Берарди пропиляха невероятни положения, за да изравнят, но натискът на Сасуоло все пак даде резултат в 17-ата минута. Марлон беше точен с десния крак, като не остави шансове на Лукаш Скорупски.
През втората част домакините натиснаха и търсеха пълен обрат, но Болоня беше тимът, който отново излезе напред. Ибрахима Мбайе беше точен в 56-ата минута. Интересното е, че и тримата голмайстори в срещата се разписваха за първи път през тази кампания.
Пет минути преди края Кевин-Принс Боатенг, който влезе резерва, възстанови равенството след точно изпълнена дузпа. Бившият играч на Милан вече има четири гола през този сезон в калчото. В даденото продължение Бурабия нацели горната греда, а на голлинията Алесандро Матри също пропусна да донесе пълен обрат. Второто поредно равенство остави Сасуоло на седмо място с 15 точки, като тимът няма победа вече четири кръга. За Болоя това също беше второ поредно равенство, а играчите на СуперПипо са с актив от 9 точки на 16-то място.