Созопол с инфарктна, но сладка победа в регионалното дерби с Карнобат

Отборът на ФК Созопол спечели важна победа у дома в регионалното дерби от 12-ия кръг на Югоизточната Трета лига. "Небесносините", които преследват успеха във всеки един двубой, се наложиха вчера трудно с 2:1 на своя стадион "Арена Созопол" над на ОФК Карнобат.

"Вампирите" не започнаха агресивно срещата, а в хода на двубоя бяха наказани, но в последствие момчетата на Маргарит Димов спечелиха победата. След почивката "карнобатлии", които не се отказаха да търсят нещо в срещата, завършиха с намален състав, а главният арбитър Николай Вачев бе строг и отстрани от игра за груби нарушения и втори жълти картони младите футболисти на гостите Христо Каймакански, който бе едва 10 тина минути на игралното поле и синът на покойната легенда на Нефтохимик Павел Парушев.

Вачев и колегите му бяха безкомпромисни и към футболиста на Созопол Антонио Ласков, който получи жълт картон за бурна радост след победното попадение, а това се случи и срещу Нефтохимик. Стоян Калпаклиев - Чачо пък бе предупреден да си махне от врата синджира, а както знаете е забранено състезателите да използват подобни накити по време на официалните срещи.

Созопол стигна до победата едва в 84-та минута, когато появилият се след почивката нападател Димитър Коларов донесе успеха на "небесносините". В края на първата част, в 43-та минута домакините от Созопол откриха резултата в регионалното дерби. След няколко добри атаки, топката все пак се озова в мрежата на гостите. След центриране отдясно на Станимир Баев, бранителят Иван Стоянов отклони с глава за Юлий Шекеров, който си спря топката на гърди, но кълбото отново се върна при бранителя на "небесносините", оставяйки топката за Шекеров. Нападателят на Созопол със силен изстрел от близко разстояние прати топката в долния десен ъгъл на вратаря на ОФК Карнобат Роман Васенев, извеждайки домакините напред в резултата 1:0.

След почивката гостите от Карнобат се опитаха да се върнат в мача, а лежерните действия на домакините и контузията на Юлий Шекеров, бе една от причините Созопол да не се чувства комфортно в предни позиции. В 71-та минута гостите се върнаха в мача, изравнявайки резултата. След добра атака от половината на "карнобатлии", играещият треньор Георги Калоянов получи пас отдясно от Стойко Колев и с хубав изстрел от движение в наказателното поле на домакините матира стража на "небесносините" Свилен Нотев за 1:1, пращайки топката в долния десен ъгъл.
В 84-та минута домакините от Созопол вкараха победното попадение. Появилият се след почивката нападател Димитър Коларов се разписа за "небесносините", подпечатвайки осмият успех на Созопол от началото на кампанията и прати в екстаз домакините, които продължават борбата за лидерската позиция с Нефтохимик и Марица. След отлична атака на Созопол, Антонио Ласков пусна в дълбочина по левия фланг за французина Уилфред Гримо, който върна кълбото за включилия се от задна позиция Димитър Коларов. Нападателят без да обработва топката с удар на боца прати кълбото между двете горни греди, обирайки паяжините на вратаря на Карнобат Роман Васенев за крайното 2:1.

ФК Созопол: 24.Свилен Нотев, 11.Петър Кюмюрджиев (c),16.Диян Лефетров, 4.Иван Стоянов, 5.Мирослав Иванов , 6.Стефан Стойнов, 15.Яни Николов /17.Димитър Коларов/, 21.Станимир Баев /22.Ангел Каракашев/, 23.Антонио Ласков, 9.Юлий Шекеров /7.Кристиян Иванов/, 20.Уилфред Гримо