Ансамбълът на Левски Триадица грабна титлата при девойките старша възраст

Първият отбор на Левски Триадица спечели титлата при девойки старша възраст на държавното първенство по художествена гимнастика за ансамбли, категория Елит. Надпреварата се проведе в столичната зала "София", а домакин на състезанието беше клуб Левски Илиана. Главен съдия е трикратната световна шампионка и член на Техническия комитет към ФИГ Мария Гигова.

Гимнастичките на Левски Триадица в състав Мария Спасова, Биляна Везирска, Йоанна Ангелова, Елица Йорданова, Миа Симова събраха сбор от 29.050 точки от двете изпълнения. За първото си изиграване на композицията с пет въжета грациите получиха 13.850 точки, а за второто - 15.200. На второ място е Олимпия (Бургас) с 27.975 точки (13.275 и 14.700), а третата позиция зае Левски Плюс с 27.466 точки (13.766 и 13.700).

В първата шестица са още Черноморец (Бургас) с 26.266 точки, Левски с 24.900 и вторият отбор на Левски Триадица с 24.850 точки. Състезанието днес се забави доста заради голям брой подадени контестации. Общо 20 ансамбъла участваха при девойките старша възраст. За Левски Триадица това е трети медал от държавното първенство. Вчера грациите на клуба Биляна Писова, Вая Драганова, Ивет Минковска, Лидия Василева, Моника Гигова и Гергана Герасимова спечелиха титлата при жените, а при девойки младша възраст останаха на второ място. Победител в тази категория в Левски Илиана. Това беше последното държавно първенство за 2018 година. Домакин на състезанието е клуб Левски Илиана с президент Ина Ананиева, най-успешният треньор в новата история на българската художествена гимнастика.