Кристъл Палас спря победната серия на Арсенал (видео)

След 11 поредни победи Арсенал бе спрян в лондонското дерби с Кристъл Палас, като срещата на “Селхъртс Парк” двубоят завърши 2:2. Лука Миливойевич откри резултата от дузпа в края на първото полувреме. Тимът на Унай Емери стигна до обрат в началото на втората част след голове на Джака и Обамеянг. При второто попадение Лаказет отклони топката с ръка преди тя да стигне до партньора му в атака. Седем минути преди края се стигна до втора дузпа за Палас и Миливойевич изравни от бялата точка.

Арсенал е на четвърто място в класирането, като изостава на четири точки от лидера Ливърпул. Отборът на Рой Ходжсън отбеляза първи голове на своя стадион през този сезон, като вече е с актив от осем точки.

Кристъл Палас започна активно двубоя с Арсенал. Отборът на Рой Ходжсън владееше повече топката и атакуваше при всяка възможност, но не бе особено ефективен при завършека на атаките. В 15-ата минута Вилфрид Заха нацели гредата с нисък удар. Секунди по-късно Таунзенд стреля неточно от великолепна позиция. Арсенал по-рядко стигаше до вратата на домакините, но можеше да поведе, след като Миливойевич загуби топката в центъра. Атаката на "топчиите" обаче завърши с неточен удар на Лаказет.

Арсенал по-рядко стигаше до вратата на домакините, но можеше да поведе, след като Миливойевич загуби топката в центъра. Атаката на “топчиите” обаче завърши с неточен удар на Лаказет. Малко след това тимът на Емери пропусна най-добрата си възмжност. Месут Йозил направи двойно, а след това намери Белерин на точката на дузпата. Испанският бранител се забави и ударът му бе блокиран.

Към края на полувремето Палас си върна инициативата. Домакините имаха претенции за дузпа, след като Джордан Аю падна в наказателното поле след съприкосновение с Мустафи, но съдията не отсъди нищо. Секунди преди почивката обаче реферът посочи бялата точка, след като Мустафи мина през краката на Куяте. Миливойевич бе точен и откри резултата.

Арсенал заигра доста по-агресивно от началото на втората част и в рамките на пет минути успя да стигне до пълен обрат. Гранит Джака изравни след страхотно изпълнение на пряк свободен удар в 51-ата минута. Малко по-късно “артилеристите” поведоха при доста спорна ситуация. След центриране Лаказет отклони топката с ръка, след това тя се удари в главата на бранител на Палас и стигна до Обамеянг, който отблизо я прати във вратата.

Иуоби пропусна да отбележи трети гол за гостите и Арсенал плати за това. Седем минути преди края Вилфрид Заха влезе в наказателното поле и преодоля Джака, който го спъна. Това означаваше втора дузпа за Кристъл Палас, а Миливойевич отново бе точен и изравни за 2:2.

КРИСТЪЛ ПАЛАС - АРСЕНАЛ 2:2
1:0 - Миливойевич (45-д)
1:1 - Джака (51)
1:2 - Обамеянг (56)
2:2 - Миливойевич (84)