Челси побеждава с лекота и без Азар, Сари вече подобри рекорд (видео)

Челси изпревари Манчестър Сити и излезе на второ място във временното класиране на Премиър лийг поне за ден, след като победи без никакви проблеми Бърнли с 4:0 като гост.  Мениджърът на лондончани Маурицио Сари пък подобри рекорда за най-дълга серия без загуба за нов мениджър в Премиър лийг. Италианецът закръгли бройката на 10 срещи без поражение. Алваро Мората (22'), Рос Баркли (57'), Вилиан (62') и Рубен Лофтъс-Чийк (92') се разписаха за "сините" днес и направиха така, че отсъствието на Еден Азар да не се почувства.

Шон Дайк бе направил само една промяна в състава си. Роби Брейди игра за Бърнли за първи път от декември 2017-а. Той замени Аарън Ленън, който пропусна срещата заради вирус.

Голямата новина в състава на Челси бе отсъствието на Азар, който все още има болки в гърба и дори не бе в групата на лондончани за днес. Вместо него като титуляр започна Педро Родригес. Рос Баркли стартира за сметка на Матео Ковачич. Рубен Лофтъс-Чийк, който отбеляза хеттрик срещу БАТЕ, остана на скамейката за началото.

Домакините опитаха да стартират смело, но очаквано именно Челси бе отборът, който създаде първото голово положение. Това се случи в 13-ата минута, когато Баркли стреля от над 20 метра, топката рикошира в земята, след което отскочи, а Мората продължи с глава към горния ляв ъгъл на вратата на Джо Харт. Стражът обаче реагира брилянтно и спаси.
В 16-ата минута Кепа за втори път днес не се справи добре с едно дълбоко центриране и топката стигна до Брейди, който стреля от въздуха, но ударът му премина встрани от вратата.
Пет минути след това Гудмундсон проби отдясно и центрира по земя към Воукс, който засече, но Кепа се намеси. Вместо корнер, решението на съдийската бригада бе аут. В ответната атака Вилиан получи добро извеждащо подаване и стреля покрай Харт, но топката рикошира в далечната греда.

В 22-рата минута Челси поведе в резултата. Баркли пусна много добър извеждащ пас към Мората, който с едно докосване пусна топката покрай стража на домакините - 0:1.
Педро получи контузия след около половин час игра и напусна принудително игра. На негово място се появи Лофтъс-Чийк.
В 38-ата минута Мората пропусна чудесна възможност да вкара втори гол. Алонсо проби сам, след което изведе своя сънародник, който първо си пое добре топката, но след това стреля доста неточно от няколко метра.
Мората пропусна нов шанс четири минути след това, след като отново бе изведен зад отбраната и остана сам срещу Харт, но не успя да го преодолее. Малко по-късно испанецът отново получи в наказателното поле, но този път Тарковски направи много добър шпагат и изчисти в корнер.
В 56-ата минута за пореден път Мората опита късмета си, след като засече с глава центриране на Вилиан, но топката премина над вратата. Секунди след това Рос Баркли удвои аванса на гостите след много прецизен изстрел от около 25 метра, с който прати топката в ъгъла. Това бе трети пореден гол в трети пореден мач за халфа. Той стана първият англичанин, който вкарва в три поредни срещи за Челси след Франк Лампард.

Шест минути след това Вилиан стреля от идентична позиция, отбелязвайки трети гол за Челси. Джо Харт и тук нямаше никакъв шанс за намеса.
Жиру и Лофтъс-Чийк пропуснаха чудесни ситуации за нови попадение. В 91-вата минута Харт пък спаси удар с глава на французина, след което топката срещна и гредата. Минута след това Лофтъс-Чийк все пак се разписа с удар отблизо, с което оформи крайния резултат.
Челси е на второ място - на две точки зад лидера Ливърпул и на една пред шампиона Манчестър Сити, който утре гостува на Тотнъм. Бърнли заема 15-а позиция с осем пункта.