Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Нови два гола за Ияд Хамуд за юношите на Шефилд Уензди

Българският юношески национал Ияд Хамуд отново се развихри с отбора на Шефилд Уензди до 18 години и наниза два гола при гостуването на Барнзли, спечелено с 6:0. “Кукумявките” бяха пълни господари на терена и решиха мача още преди почивката, когато вкараха и шестте гола. Мачът мина при много студено време, замръзнал терен, силен вятър и дъжд на базата на Барнзли.

С тази победа 18-годишните таланти на Шефилд Уензди излязоха начело в класирането на Северната ПДЛ-лига с 24 точки от 11 мача. След тях с по 22 точки и по една среща по-малко са формациите на Нотингам Форест и Бърнли.

Хамуд, който дойде в Уензди от Локомотив (Пловдив) преди две години, вкара петото и шестото попадение в срещата. Петото попадение стана след центриране от дясно от свободен удар, топката първоначално беше избита, но на дъгата я посрещна 17-годишният пловдивчанин и прецизно я прати в мрежата. Две минути преди края на първата част беше отбелязан и шестият гол за "кукумявките". Един от активните в мача Конър Грант тръгна сам на индивидуален пробив, но топката беше избита и попадна в българина, който без да се бави извън наказателтното поле с техничен изстрел я прати до гредата за 6:0.