Лудогорец прегази Септември за едно полувреме (видео)

Отборът на Лудогорец надви Септември с 4:1 като гост в мач от 13-ия кръг на Първа лига. Въпреки че изоставаха на почивката с 1:0, "орлите" постигнаха пълен и най-вече убедителен обрат срещу столичани.
Попадението за домакините вкара Асен Чандъров още в седмата минута. В 46-ата минута Лудогорец изравни чрез Якуб Шверчок. Калудиу Кешерю поведе "орлите" напред в 74-ата минута, засичайки остро центриране на Натанаел. Четири минути по-късно отново Кешерю бе точен за своя тим. В самия край на редовното време Вандерсон също се разписа след страхотен извеждащ пас на Марселиньо. Така Лудогорец измести Левски от първото място и записа седми пореден успех. Септември пък продължи негативната си серия и инкасира десета поредна загуба в шампионата. Българският шампион може да се похвали и с това, че притежава най-солидната атака в Първа лига. "Орлите" изпревариха Левски по този показател и вече са реализирали 28 гола срещу 27 за "сините".
Наставникът на българския шампион Антони Здравков направи цели четири промени в сравнение с мача от Лига Европа срещу АЕК Ларнака. На мястото на Ренан, Сисиньо, Светослав Дяков и Густаво Кампаняро започнаха Хорхе Броун, Лукаш Саша, Ней Махлангу и Яцек Горалски.
Домакините изненадващо поведоха още в седмата минута, чрез Асен Чандъров, който отбеляза с прецизен изстрел. Младият футболист бе оставен напокрит и не остави шанс на Хорхе Броун за 1:0.
В 42-ата минута отборът на Лудогорец изпусна добра възможност да изравни резултата. Лукас Саша осъществи пробив до аутлинията, след което пусна добър пас към свободния на точката за дузпа Вандерсон. Бразилецът стреля от движение, но ударът му прелетя високо над напречната греда.
Това бе и последното голово положение през първата част и двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за домакините. В началото на второто полувреме наставникът на Лудогорец Антони Здравков направи две промени, включвайки в игра Густаво Кампаняро и Якуб Шверчок.
На полския нападател му бяха необходими само няколко секунди, за да се разпише във вратата на Георгиев. При попадението на нападателя футболистите на домакините имаха претенции за нарушение в атака срещу Георги Стоичков при поемането на топката от Шверчок след подаването на Кампаняро, което не бе отсъдено от главния съдия Станислав Тодоров. В 70-ата минута Марселиньо пробва късмета си с изстрел от далечна дистанция, който премина на сантиметри от страничната греда.
Четири минути по-късно Калудиу Кешерю попадна в прегръдките на съотборниците си, след като вкара втори гол във вратата на Септември. Нападателят бе оставен непокрит в наказателното поле при остро центриране на Натанаел и отигра с едно докосване, извеждайки "орлите" напред в резултата.
В 78-ата минута отново Кешерю бе точен за българския шампион, насочвайки топката в обратния ъгъл на вратата. В 89-ата минута Вандерсон вкара четвърти гол, а до него се стигна след страхотен извеждащ пас на Марселиньо, който намери своя съотборник зад защитата на домакините.
Така Лудогорец записа ценен успех и се изкачи на първото място във временното класиране на Първа лига. Септември пък е на дъното на таблицата с актив от 4 точки. Толкова има и тимът на Верея.

СЕПТЕМВРИ - ЛУДОГОРЕЦ 1:4
1:0 Чандъров 7
1:1 Шверчок (46)
1:2 Кешерю (74)
1:3 Кешерю (78)
1:4 Вандерсон (89)