Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Етър разпиля Славия с феноменални голове (видео)

Отборът на Етър надви Славия с класическото 3:0 в среща от 13-ия кръг на Първа лига. "Виолетовите" надиграха своя съперник и реализираха две изумителни попадения. Домакините поведоха след нелеп автогол в 21-ата минута на Славчо Шоколаров, който не показа нужната съобразителност в наказателното поле при карамбол. В 77-ата минута Аласана Мане вкара истински шедьовър с фалцов удар извън наказателното поле, който намери горния десен ъгъл на вратата зад Стергиакис. В 89-ата минута станахме свидетели на рядко срещано попадение по родните терени. Иван Петков засече със задна ножица центриране отдясно на Ерик Почнакси, правейки резултата класически.

С този успех отборът на Красимир Балъков изпревари Славия във временното класиране и вече заема 7-мо място с актив от 18 точки. "Белите" пък са 9-ти с две точки по-малко.

Първата по-добра ситуация пред една от двете врати дойде в 11-ата минута, когато Славчо Шоколаров засече с глава центриране от ъглов удар. Изстрелът на защитника обаче премина покрай десния страничен стълб на вратата зад Христо Иванов. В 20-ата минута Георги Сърмов опита силен удар по земя от пряк-свободен удар, който Стергиакис улови без проблеми.
Минута по-късно домакините поведоха след автогол на Славчо Шоколаров. Бранителят прати топката в собствената си врата в опита си да изпревари Даниел Младенов. При ситуацията Георги Сърмов пусна успоредна топка между линията на вратаря и защитниците, а първоначалният удар на Младенов бе спасен от Стергиакис. В 32-ата минута Флорент Боджадж не успя да насочи изстрела си с глава в очератанията на вратата. Така двата отбора се оттеглиха на почивка с минимален аванс за футболистите на Красимир Балъков.

Още в първата минута на втората част гол на Етър бе отменен заради нарушение на Флорент Боджадж срещу Андреа Христов. В 52-ата минута Аласана Мане спечели няколко метра с добър дрибъл, след което стреля, но ударът му излезе в аут. Три минути по-късно, при центриране от ъглов удар, топката достигна до Пламен Гълъбов, който загуби равновесие и стреля неточно. Веднага след тази ситуация "виолетовите" организираха добра контраатака, при която топката достигна до Боджадж, но нападателят стреля крайно неточно.

В 70-ата минута Христо Иванов предотврати сигурен гол във вратата си при силен удар на Славчо Шоколаров. Футболистът на Славия навлезе остро през средата на терена и пласира удара си точно под напречната греда, а Иванов с великолепен плонж успя да избие в ъглов удар.

Така се стигна до 77-ата минута, в която топката достигна до Аласана Мане на границата на наказателното поле. Крилото пое и потърси с фалцов удар горния десен ъгъл на вратата зад Стергиакис, а гръцкият страж нямаше никакъв шанс за намеса.

В 89-ата минута Иван Петков надмина своя колега Аласана Мане с още по-красив гол. Нападателят направи страхотно изпълнение на задна ножица, засичайки центриране на Ерик Почански от десния фланг. Така Етър постигна класически успех над столичани и вече заема 7-мо място във временното класиране с актив от 18 точки.

ЕТЪР - СЛАВИЯ 3:0