Добруджа излъга Спартак (Варна)

Мъжкият хандбален отбор на Добруджа (Добрич) записа 4-а поредна победа в А РХГ, след като спечели едно от дербитата на 5-ия кръг срещу Спартак (Варна) с 36:31 (16:14).

Мачът се развиваше равностойно почти през цялото време, като благодарение на по-добрата си игра в атака в края на първата част "жълто-зелените" взеха преднина от два гола и се оттеглиха за почивка при 16:14. Стабилните изяви на добричлии продължиха и през второто полувреме, като в средата му те доведоха нещата до 25:20. Отборът на Спартак, който по протокол бе домакин на срещата, успя да стопи пасива до две попадения. В заключителните минути, обаче, добруджанци отново вдигнаха оборотите, като важни голове отбелязаха Джошкун Якубов и Александър Димитров, за да се стигне до крайното 36:31.

Силен дебют за водения от Георги Андреев състав направи новото попълнение от Велико Търново Ивелин Иванов, който за последно е защитавал екипа на НСА. Най-резултатен в мача за Добруджа бе Александър Димитров, завършил с 9 гола на сметката си.