Леванте продължи с победите и стана поредният тим, минал Реал в класирането (видео)

Отборът на Леванте записа четвърти пореден успех, след като победи с 2:0 гостуващия Леганес в двубой от 10-ия кръг на Примера дивисион. Головете отбелязаха Роджър Марти(14’) и Рубен Рочина (90’).

Гостите доминираха през по-голямата част от мача, но така и не успяха да отбележат гол. До такъв обаче стигнаха домакините още в 14-ата минута, когато Роджър Марти опъна противниковата мрежа с прецизен удар от границата на наказателното поле. През оставащото време от двубоя Леганес беше по-настойчивият отбор, но Леванте удържа на атаките. В добавеното време на срещата Рочина получи пас от Хосе Луис Моралес, нахлу в наказателното поле и прати топката в далечния ъгъл на вратата за крайното 2:0.

Така Леванте изпревари Реал, когото победи с 2:1 като гост преди седмица, и вече е седми в Ла Лига с 16 точки. Леганес е на 18-о място в зоната на изпадащите с актив от едва 8 точки от 10 мача.Леванте продължи с победите и стана поредният тим, минал Реал в класирането