Ростов излезе втори в Русия

Отборът на Ростов излезе втори във временното класиране в Премиер лигата на Русия, след като победи у дома с 2:1 Анжи Махачкала с 1:0 в двубой от 12-ия кръг. Автор на единственото попадение в двубоя стана нападателят Бьорн Сигурдарсон, който се разписа в края на първото полувреме с глава след изпълнение на ъглов удар.

Домакините играха с човек по-малко от 53-ата минута, когато полузищатникът Дмитрий Скопинцев беше изгонен. С победата Ростов събра 21 точки, докато Анжи е едва 15-и с 10. В следващия кръг Ростов гостува на Краснодар на 4 ноември, а тимът от Махачкала приема Енисей ден по-късно.

"Резултатът ме радва, но е рано да се радваме. Второто място в класирането толкова рано в шампионата не значи нищо. В края на май трябва да се гледа класирането, а не сега. Продължаваме напред", коментира треньорът на Ростов Валерий Карпин.