Червен картон в 8-ата минута улесни Хофенхайм за разгром (видео)

Няколко дни след като вкара три гола на Лион в Шампионската лига, съставът на Хофенхайм намери сили да наниже още четири попадения в Бундеслигата за победата с 4:0 над Щутгарт. Това изкачи тима до осмо място, докато “швабите” са на дъното с равни показатели с последния Фортуна (Дюселдорф).

Домакините се развихриха в рамките на 12 минути в началото на второто полувреме, но бяха облагодетелствани от факта, че още от 8-ата минута бяха с човек повече. Тогава Емилиано Инсуа беше изгонен с директен червен картон за опасно влизане с крак в главата на Павел Кадержабек.

Малко по-рано Марио Гомес беше излязал сам срещу вратаря на Хофе, но се забави и после стреля в аут. В 27-ата минута пък Николас Гонсалес стреля в гредата на вратата на домакините, за да покаже, че гостите са готови да се борят дори и с 10 души.

През тази първа част гредата помогна веднъж и на Щутгарт след удар на Ишак Белфодил.

Изходът на мача беше решен набързо между 48-ата и 60-ата минута. Джошуа Бренет вкара първия гол след отличен пробив на Рийс Нелсън. Три минути по-късно авторът на попадението асистира на Жоелинтон на празна врата за 2:0. След това Белфодил добави две попадения и “швабите” вече бяха в нокаут. По-късно и Керем Демирбай уцели гредата.

Очаквано възпитаниците на Юлиан Нагелсман намалиха темпото с идеята, че през идната седмица пак им предстоят два мача. В сряда ги очаква тежко гостуване на РБ (Лайпциг) в турнира за Купата на Германия, а три дни по-късно и такова на Байер (Леверкузен) за първенство.

Щутгарт вече отпадна от надпреварата за купата, а след седмица ще открие 10-ия кръг с домакинство на Айнтрахт (Франкфурт).