Садово с ценен успех над Борислав (Първомай)

Днес в мач от 12-ия кръг Садово постигна безценна победа с 3:2 над много коравия тим на Борислав (Първомай). Домакините започнаха ударно мача, окрилени от победата в сряда срещу Асеновец с гол "от съблекалнята". Още във втората минута гол отбеляза Емо Стоев-Бадема, довкарвайки една отклонена топка от Георги Бъчваров след центриране в наказателното поле на гостите. Голът даде увереност на домакините и те полетяха по терена на "Градския стадион" в Садово. Особено впечатление направи страхотната преса, която за първи път публиката вижда от собствения си отбор.

Второто полувреме започна по-добре за гостите, които успяха да изравнят след страхотен пробив на техен играч и бомбен изстрел по диагонал в 51-ата минунта. Веднага след това обаче натежаха жълтите картони, които двата отбора натрупаха предимно за разправии помежду си и със съдията.Така се стигна и до втори жълт картон за играч на Борислав. Веднага след него Садово отново поведе след изстрел и добавка на Емо Аргиров-Животното. Стоян Грънчарски замени Емо Стоев и домакините с човек повече започнаха да търсят трети гол. Междувременно гостите останаха с още един човек по-малко заради глупави разправии и провокации. От този момент нататък домакините започнаха да се забавляват и заредиха положение след положение. На два пъти Емо Аргиров нацели гредите, веднъж Петьо Димитров пропусна чисто положение сам срещу вратаря на Първомай, за да се стигне до 83-ата минута, когато Венци Изевков вкара трети гол и реши окончателно мача. В продължението на срещата гостите намалиха след неразбирателство между защитниците и вратаря Стефан Стойчев.