Берое без проблеми срещу Академик

Отборът на Берое (Стара Загора) постигна напълно очаквана победа в IV кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Академик (София) с 82:54 (11:15; 25:15; 21:13; 25:11).

Конър Франкамп вкара 27 точки за домакините, а Далин Бачински приключи с дабъл-дабъл“ – 15 точки и 13 борби.

Андрей Иванов се отличи за „студентите“ с 14 точки и 12 борби, а Цветомир Чернокожев вкара 13 точки.

Домакините от Стара Загора определено не бяха особено концентрирани в началото на двубоя, което позволи на „младите“ студенти да поведат с 15:11, но през вторите десет минути възпитаниците на Любомир Минчев бързо намериха своя ритъм, като заличиха напълно изоставането си и дори поведоха с шест точки на почивката – 36:30.

Старозагорци сложиха точка на спора в този двубой през третата четвърт, след като добавиха още осем точки към аванса си – 57:43, а в заключителните десет минути Берое не изпусна инициативата и заслужено се поздрави с категоричен успех – 82:54.