Рилски спортист измъкна победата в Пловдив

Отборът на Рилски спортист (Самоков) продължава победния си път от началото на сезон 2018/19 в Националната Баскетблна Лига, след като тази вечер се наложи при гостуването си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) със 78:72 (12:12; 22:23; 21:12; 23:25) в среща от IV кръг.

Джейлин Дженкинс вкара 19 точки за Рилецо, а Антъни Гуджино се отличи с „дабъл-дабъл“ – 17 точки и 10 борби.

Дейшон Найт приключи с 19 точки за домакините, а Васил Бачев вкара 18 точки.

Баскетболистите на Академик Бултекс 99 стартираха добре двубоя и успяха да поведат с 8:1 след четири минути игра, но след това загубиха концентрация, а това бе моментално наказано и Рилски спортист достигна до равенството след 10 минути игра – 12:12.

В началото на втория период пловдивските „студенти“ отново се излязоха напред с 6-7 точки преднина, но подобно на предходната четвърт, баскетболистите на Академик допуснаха няколко грешки и преднината на домакините бе стопена само на точка – 35:34 на почивката.

Момчетата на Людмил Хаджисторов бяха безпогрешни през третата четвърт, след като стартираха със серия от 8:0, а след това продължиха да диктуват събитията на терена и логично Рилски спортист поведе с осем точки след 30 минути игра – 55:47.

Пловдивчани се хвърлиха да търсят обрат в заключителната четвърт, като на няколко пъти успяваха да се доближат заплашително до съперника, но това бе всичко по-интересно в този мач и последния съдийски сигнал прозвуча при 78:72 в полза на Рилски спортист.