Марица (Пд) с минимален успех над Сокол (Марково)

Отборът на Марица (Пловдив) записа домакинска победа с 1:0 над Сокол (Марково) в регионално дерби от 12-ия кръг в първенството на Трета лига - Югоизточна група. “Жълто-сините” играха с някои промени в състава, в който започнаха няколко млади състезателя, които се справиха добре. Пловдивчани бяха по-активният отбор, създадоха доста повече положения от своя противник и заслужено победиха, макар това да стана след точно изпълнен наказателен удар.

През първата част почти всичко интересно се случи в половината на гостите, които отправиха едва един по-опасен удар по посока на вратата на Илия Николов. В 8-та минута Величко Величков засече с глава центриране, но вратарят Александър Витанов успя да избие. Той се справи по същият начин и с удара на Тодор Тимонов в 19-ата минута, избивайки в корнер. След неговото изпълнение отново Величков се извиси над всички, но стреля неточно в аут. Даниел Спасов бе заменен принудително в тези минути от Джунейт Узунов. Костадин Дяков опита задна ножица от около 20 метра в 25-ата минута, но топката излезе в аут. В 40-ата минута юношата на Марица Ангел Семерджиев, който играе за Сокол, стреля опасно, но Илия Николов изби в корнер.

И през втората част “Марица” бе отборът търсещ попадение, а гостите продължаваха да се защитават успешно и да се държат добре в средна линия, но рядко стигаха до интересни положения в атака. В 48-ата минута Костадин Дяков стреля много добре под напречната греда, но Витанов успя да избие в корнер. В 55-ата минута Тодор Тимонов стреля силно от пряк свободен удар, но ударът бе париран. В 60-ата минута, след корнер, се получи разбъркване в наказателното поле, при което Джунейт Узунов успя да нанесе удар, но той излезе покрай гредата в аут.

В 62-ата минута защитник на гостите игра с ръка в наказателното си поле и съдията Кристиян Костов отсъди дузпа - първа за Марица през този сезон. Айкут Янъков изпълни хладнокръвно и даде преднина на своя отбор. Пловдивчани продължиха да нападат, търсейки второ попадение. Малко след гола Тимонов стреля от разстояние, но неуспешно. В 69-ата минута Костадин Дяков нахлу по фланга, но ударът му премина на сантиметри от целта.

В 72-ата минута Георги Иванов от гостите засече центриране с глава, но топката излезе в аут. Малко по-късно Айкут Янъков не беше точен с глава. В 79-ата минута влезлият като резерва за гостите Радостин Коев стреля неточно от дистанция. Същото стори и Ангел Рахов в 88-ата минута. В последните минути вратарят на Сокол Витанов също участваше в атаките на своя отбор. При една такава ситуация той бе изпреварен от Запрян Запрянов, който почти от централната линия отправи диагонален удар, но топката премина на няколко сантиметра встрани от вратата.

Така Марица спечели заслужено с минимален резултат срещата си от 12-ти кръг срещу Сокол и продължава да бъде без загуба в първенството. След изиграването на срещите от този кръг “Марица” дели първото място в класирането с “Нефтохимик” с по 28 точки. Срещата на досегашният водач “Загорец” бе отложена и новозагорци са с мач по-малко на трета позиция. В следващия кръг “Марица” гостува в Куклен на “Атлетик”. Двубоят е следващата събота, от 14:30 часа. До края на есенния полусезон в шампионата остават 5 кръга.

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Йорадан Пейчинов, Атанас Савов, Даниел Спасов (Джунейт Узунов), Костадин Дяков - капитан, Милен Танчев (Красимир Иванов), Тодор Тимонов, Пламен Табаков, Запрян Запрянов, Айкут Янъков (Стоян Пидев).
Резерви: Горан Гръблев, Ерик Смилянов, Александър Праматаров, Мирослав Георгиев.
Треньор: Борислав Караматев

СОКОЛ (Марково): Александър Витанов, Здравко Дерменов, Христо Стамов, Георги Иванов, Сърчук Коджаахмед (Мариан Тонев), Недко Миленов (Радостин Коев), Валентин Тодоров, Иван Пъдев (Олджай Мехмед), Ангел Рахов, Ангел Семерджиев, Добри Орловски.
Резерви: Георги Петков, Симеон Сталев, Анатоли Киков, Томас Петров.
Треньор: Манол Георгиев

СНИМКА: Официална "Фейсбук" страница на Марица (Пд)