Спартак (Плевен) с втора поредна победа

Отборът на Спртак (Плевен) постигн втора поредна победа в Националната Баскетболна Лига, след като в двубой от IV кръг се наложи при гостуването си на Черно море Тича (Варна) с 82:73 (14:15; 21:15; 17:20; 30:23).

Цветослав Острев вкара 23 точки за победителите, а Николай Маринов и Константин Коев добавиха съответно по 14 и 12 точки.

Веселин Георгиев отбеляза 20 точки за „моряците“, Мартин Коцев приключи с „дабъл-дабъл“ – 16 точки и 14 борби, а Георги Боянов също се отличи с двойни показатели – 14 точки и 11 борби.

След равностойна първа четвърт, в която и двата се отбора се представиха на приливи и отливи, а  след 10 минути резултатът само точка в повече за домакините – 15:14, последва силен втори период за гостите от Плевен, които подобриха представянето си и заслужено се оттеглиха на почивката с преднина от пет точки – 35:30.

Второто полувреме премина при постоянна размяна на надмощие, след като на няколко пъти „моряците“ бяха близо до пълен обрат, но в решителните моменти съперниците и от Плевен демонстрираха висока концетрация и спокойствие, което подсигури и крайния успех на Спартак – 82:73.

СТАТИСТИКА ОТ ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА –СПАРТАК (ПЛЕВЕН)