Мъри изведе Брайтън до трета поредна победа

Глен Мъри отбеляза своя гол номер 100 за Брайтън, а попадението изведе тима до трета поредна победа. Отборът на Крис Хютън надделя над Уулвърхамптън с 1:0. Мъри, който бе под въпрос за срещата, след като получи мозъчно сътресение преди седмица, отбеляза единствения гол в мача малко след почивката. Той се разписа с удар отблизо след неуспешен удар на Бруно. Така Брайтън стигна до три поредни победи в елите за първи път от 1981 г., като и трите им успеха бяха с 1:0.

Уулвс имаше предимство в голяма част от срещата, но нямаше късмет да си тръгне поне с точка. Мат Дохърти пропусна добра възможност. “Вълците” имаха претенции за дузпа през първата част, когато топката се удари в ръката на Искиердо. Удар на Дъфи с глава се удар във външната част на гредата малко преди почивката.

“Вълците” търсеха изравняването през второто полувреме и натиснаха в края, но вратарят на домакините Мат Райън се отличи с няколко отлични намеси.