Нищо ново - Марек пак падна с познат резултат

Марек записа нова загуба с 0:1 и си утежни още повече положението във временното класиране на Югозападната Трета лига. Дупничани отстъпиха у дома от непретенциозния тим на Ботев (Ихтиман) в среща от 13-ия кръг на Югозпадната трета лига. Отборът от Дупница продължава серията си без победа и без отбелязан гол от 22-ри септември насам. Тогава за последно Марек победи с 1:0 като гост Германея в Сапарева баня.

В последните си 5 срещи дупничани за четвърти път губят с 0:1. В 13 мача Марек има общо 7 загуби с този резултат. Единствената ситуация за гол за дупничани пък бе и най-спорният момент в мача. В 46-ата минута Даниел Георгиев стреля от добра позиция, вратарят на Ботев Костадинов плонжира и изби някъде около голлинията. Домакините поискаха гол, но страничният арбитър не даде знак за попадение. При споровете срещу арбитрите червен картон получи резервата на Марек Джордж Николов.

В 72-ата минута гостите бяха близо до откриване на резултата, след като Георги Георгиев уцели гредата. Това, което не направи Георгиев, стори Радой Божилов 11 минути по-късно с хубав удар с десния крак за 0:1. В последните минути Марек така и не съумя да застраши противниковата врата, а в 90-ата за втори жълт картон бе изгонен Християн Бориславов от Ботев. Така Марек вече е съвсем близо до зоната на изпадащите – на 16-то място в класирането с 11 точки.