Нефтохимик с класика в Казанлък

Нефтохимик спечели категорично гостуването си на Розова долина (Казанлък). Днес, на стадион „Севтополис“, "зеленият“ тим се наложи с класическото 3:0.

В памет на своя съотборник Емил Рачев, който е родом от Казанлък и за последно се състезаваше за Розова долина, „шейховете“ излязоха с фланелки с надпис "Емо, завинаги един от Нефтохимик“. Трогателно послание отправиха и "зелените“ фенове на стадиона, които опънаха транспарант, гласящ "Емо, завинаги в сърцата ни“.

Срещата премина под диктовката на Нефтохимик. Бургаският тим владееше случващото се на терена по време на целия двубой, създаде доста опасни ситуации пред вратата на "розите" и логично се поздрави със спечелените три точки.

"Шейховете“ откриха резултата още в 10-ата минута, чрез Стойко Иванов, който, след флангова атака, стреля от дузпата. Стражът на домакините се намеси, но изпусна топката. След няколко пропуснати положения до края на полувремето, минута преди почивката гостите удвоиха аванса си. Михаил Георгиев, при контраатака, бе съборен в близост до наказателното поле, за което гостите получиха възможност за пряк свободен удар. Деян Христов бе безпогрешен в изпълнението си, разписвайки се за 2:0.

През втората част инициативата остана при гостите, които създаваха постоянни атаки към противниковата врата. В 65-та минута влезлият като резерва Мирослав Радев предприе контраатака и стреля, но топката бе избита от вратаря на "розите". При добавката Михаил Георгиев оформи крайното 3:0. До края на двубоя момчетата на старши-треньора Диян Петков бяха абсолютни господари на терена, но до ново попадение не се стигна.