Литекс вкара три и нацели три греди срещу Черноморец (Балчик)

Литекс разгроми с 3:0 Черноморец (Балчик) в мач от 12-ия кръг на Втора лига. С два гола се отличи Тонислав Йорданов, а едно попадение добави Иван Митрев.

Освен това оранжевите уцелиха и три греди. Първата от тях бе още в 7-ата минута след изстрел на Петко Ганев с глава. В 44-ата минута и Добромир Бонев стори същото с шут от дистанция.

След почивката домакините показаха по-точен мерник и в 59-ата минута Тонислав Йорданов реализира след прехвърлящ изстрел от левия ъгъл на наказателното поле. Само 180 секунди по-късно за трети път гредата спря домакините.

Все пак успокояващият втори гол дойде в 73-ата минута, когато Иван Митрев се разписа с добавка след удар на тарана Йорданов. Именно централният нападател на Литекс оформи крайното 3:0 след удар от границата на наказателното поле в 86-ата минута.