Волфсбург си изля гнева върху Фортуна

След шест мача без победа в Бундеслигата тимът на Волфсбург си го изкара на новака Фортуна (Дюселдорф), разгромявайки го с 3:0 като гост в среща от деветия кръг. “Вълците” бяха стартирали сезона с два поредни успеха, но след това заредиха неубедителни резултати, за да се стигне до днес. Превъзходството на Волфсбург беше смазващи и тези три попадения са най-малкото, с което домакините се измъкнаха.

Първият гол обаче дойде чак в 41-вата минута, когато Ваут Вегхорст беше точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка.
Преди това в 22-ата минута изстрел на Максимилиан Арнолд се беше отбил в гредата на вратата на Фортуна.

В 73-ата минута Вегхорст подаде на Йосип Брекало за второто попадение, с което затвърди добрата си форма в последно време. Холандският таран има три попадения в последните четири мача на “вълците”, а отделно може да се похвали и с две асистенции.

В 80-ата минута другият централен нападател в схемата на Бруно Лабадия - Даниел Гинчек, реализира третия гол за Волфсбург.

Отборът от Дюселдорф остава на последно място в класирането със само един успех на своята сметка. Тимът има пет поредни загуби, в които е допуснал 17 гола.

Във вторник Фортуна гостува на Улм за Купата на Германия, а също тогава Волфсбург се изправя срещу Хановер 96.