Кристиано сътвори обрат! Старата госпожа е в сигурни ръце, Италия е в краката му (видео)

Мегазвездата на световния футбол Кристиано Роналдо се превърна в герой за Ювентус при победата на "зебрите" с 2:1 над Емполи. До почивката шампионите изоставаха в резултата, след като Франческо Капуто откри в 28-ата минута. През второто полувреме обаче дойдоха моментите на CR7, който порази целта – първо от дузпа, а след това с изключителен изстрел. Със сигурност от дълги години Серия "А" не е разполага с ас от такъв калибър.

Първото полувреме премина под леката диктовка от страна на шампионите, но и домакините поглеждаха към противниковата врата. Още в първите минути Алекс Сандро се размина с гола от непосредствена близост. След това пък изстрел Миралем Пянич изсвистя покрай целта.

Стигна се до 28-ата минута, когато Франческо Капуто накара Войчех Шчесни да вади топката от своята мрежа. Централният нападател на Емполи промуши полския национал с хубав шут с левия крак – 1:0 за домакините. Това е пето попадение през сезона за Капуто, който наниза цели 28 предната година в Серия "Б". Голът във вратата на Юве зарадва пълните трибуни на "Карло Кастелани", които се надяваха на успех срещу звездите на Масимилиано Алегри.

След почивката Роналдо взе нещата в свои ръце. Първо му помогна Пауло Дибала, който бе съборен в наказателното поле. Реферът Джанпаоло Калварезе назначи 11-метров наказателен удар, Дибала получи бутилка с вода, за да се освежи, а CR7 получи топката – да бие. След секунди резултатът вече бе 1:1.

Изравняването дойде логично и закономерно, с оглед натиска, който Старата госпожа наложи в началото на второто полувреме. Малко преди Кристиано да изравни, Пянич нацели гредата с диагонален удар от границата на вратарското поле. Футболистите на Алегри продължиха да нападат масирано и вторият гол не закъсня.

В 70-ата минута Роналдо намери далечния ъгъл със страхотен изстрел от дистанция – 2:1 за Ювентус. Попадението на португалската знаменитост бе негово седмо от началото на кампанията в Серия "А", с което той се нареди втори при стрелците, непосредствено след "картечницата" на Дженоа Кшищоф Пьонтек. Със сигурност този гол на Криш ще попадне сред бисерите на сезона в италианския шампионат. Изстрелът на петкратния носител на "Златната топка" напомня на легендарното изпълнение на бразилеца Жозимар от Мексико'86 или на това на Николай Тодоров – Кайзера срещу Рейнджърс от 1993 година.

До нови голове не се стигна и Юве записа деветата си победа в първенството. Сега "бианконерите" чакат грешна стъпка на втория в класирането Наполи, който утре вечер приема Рома на "Сан Паоло" в един от най-интересните двубои през сезона на Апенините.
Емполи пък остава в червената зона, която праща към втория ешелон, и продължава да мечтае за първа победа над Старата госпожа през XXI век. За последно "адзурите" удариха торинския гранд преди две десетилетия.