Санчо влезе в обувките на Алкасер, но Дортмунд се издъни в края

Пако Алкасер не бе на разположение на Люсиен Фавър, а Джейдън Санчо достойно влезе в обувките му, но въпреки това Борусия (Дортмунд) загуби точки. Това се случи при домакинството на Херта (Берлин), завършило 2:2, а английската сензация на Бе Фау Бе наниза два гола и се размина с трети такъв. Фантастичното му представяне не бе достатъчно, защото от другата страна бе Саломон Калу, който също вкара на два пъти и донесе точка на своя тим.

Срещата започна с няколко минути закъснение заради димки, които бяха запалени в сектора с гостуващи фенове. Малко след това феновете на берлинчани отново привлякоха вниманието върху себе си, след като стигнаха до сблъсък с полицията заради транспарант, който охраняващите срещата органи на реда свалиха.

Лукаш Пишчек бе титуляр и така записа мач №309 във всички турнири с екипа на дортмундския тим. Само 10 други играчи имат повече професионални мачове от него в клубната история.

Борусия се хвърли в атака още от първия съдийски сигнал и само за 5 минути игра имаше два добри шанса за гол, докато Херта разчиташе предимно на контраатакуващи действия и имаше по-търпелив облик. Трибуните на “Сигнал Идуна Парк” ликуваха в 18-ата минута, когато Джейдън Санчо прати топката в мрежата на Руне Йорщайн по красив начин, засичайки с пета хоризонтален пас на Марко Ройс, но радостта бе кратка. Секунди след това обаче попадението бе отменено заради засада на Ройс при предходното подаване. Санчо все пак се разписа десетина минути по-късно, когато отблизо и от малък ъгъл вкара за 1:0 след асистенция на Марио Гьотце.

Гостите възстановиха равенството около пет минути педи почивката, когато Максимилиан Мителщад пресече противиников пас в средата на терена и напредна в половината на Дортмунд, привличайки няколко играчи към себе си. Тогава той обърна атаката към другия фланг, откъдето Саломон Калу навлезе в наказателното поле и овладя подаването, след което преодоля Роман Бюрки за 1:1 в 41-ата минута.

Второто полувреме започна малко по-монотонно в сравнение с високото темпо, което бе налице преди почивката. Отново инициативата бе за домакините, като първата по-добра възможност дойде при Ройс. Той обаче стреля над вратата от пряк свободен удар от границата на наказателното поле в 56-ата минута.

Пет минути след това Джейдън Санчо грабна втория си гол. Ашраф Хакими пусна диагонален пас след една от многото страхотни атаки на своя тим, подаването се озова в Ройс, който с лекото елиминира Йорщайн, а след това отклони към Санчо, за когото остана най-лесното - да вкара в празната мрежа. В 70-ата минута английският тийнейджър бе сменен от Кристиан Пулишич и напусна под нестихващите овации на феновете, които го изпратиха на крака и с мощни аплодисменти.

Четвърт час преди края пред Ройс се откри хубав шанс в наказателното поле, но шутът му бе блокиран от защитник на “старата дама”. Положенията не спираха, като 180 секунди по-късно Рафаел Герейро излезе сам срещу вратаря, но стреля в тялото му.

Две минути преди края на редовното време Бюрки се превърна в герой за Борусия и спаси опасен удар с глава от вратарското поле, а секунди след това бе на крачка от пропадане, след като не успя да хване топката, но до гол не се стигна. Щурмът на берлинския тим даде резултат и в 90-ата минута Херта получи дузпа, след като Загаду извърши нарушение в наказателното поле. Калу бе безапелационен и вкара втория си гол, този път от 11 метра за финалното 2:2.

Борусия продължава да е на първо място в Бундеслигата, като вече има 21 точки. Херта е на пета позиция с пет пункта по-малко.