100 години ски спорт в България

Мария Делчева достигна до четвъртфиналите на смесени двойки в Израел

Българката Мария Делчева достигна до четвъртфиналите на смесени двойки на международния турнир по бадминтон в Хацор (Израел). Делчева, която спечели златен медал в отборната надпревара на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес (Аржентина), игра в тандем с представителя на домакините Шай Гефен.

В първия кръг Делчева и Гефен победиха Ариел Шайнски и Ювал Пугач (Израел) с 16:21, 21:19, 21:17 за 56 минути, а на четвъртфиналите отстъпиха пред Алексей Конах и Кристина Силич (Беларус) с 21:12, 19:21, 17:21 за 42 минути.

На сингъл българката постигна победа и загуба. Първо тя надделя над Ейрини Гойглери (Гърция) с 21:17, 21:11 за 24 минути, след което отстъпи пред Кристина Силич (Беларус) в оспорван мач с 21:23, 21:17, 12:21 за 49 минути. Българинът Димитър Янакиев, пети поставен в схемата, отпадна в първия кръг при мъжете след загуба от Андраш Крапец (Словения) с 15:21, 21:23 за 47 минути.