Хебър удари втория с дузпа и приближава Втора лига (видео+галерия)

Лидерът в Югозападна Трета лига Хебър (Пазарджик) взе много важни три точки при гостуването си на втория в класирането Пирин (Разлог). Успехът с 1:0 донесе Руслав Иванов с точен изстрел от дузпа в 22-ата минута. Това е 11-а победа за тима на Николай Митов, който продължава своя марш към втория ешелон.

Двубоят започна равностойно, а разковничето дойде в 22-ата минута, когато реферът Николай Йорданов наду свирката и посочи бялата точка в наказателното поле на домакините. С премерен удар с десния крак Руслан Иванов не даде шанс на Абди Абдиков, който се хвърли в грешния ъгъл 1:0 за Хебър.

Последваха нови минути на разменено надмощие, за да се стигне до 44-ата, когато Родриго Барзияк от Пирин търкулна топката покрай вратата на гостите от чиста позиция. Малко след началото на втората част Краев от Хебър можеше да удвои с глава, но ударът му мина встрани от целта.

В 63-ата минута бразилецът Лима проби на скорост през отбраната от Пазарджик, но стражът Петър Дебърлиев предвидливо излезе и улови топката. С всяка изминала минута домакините налагаха все по-голям натиск, но защитата на Хебър и Дебърлиев издържаха на него. В 87-ата минута Барзияк отново показа неточен мерник, а същото стори и резервата на домакините Иван Кирев. Хебър отвърна с няколко опасни контри, което направи срещата доста бърза в последните 5-6 минути.

ПИРИН (РАЗЛОГ) – ХЕБЪР 0:1