Още една победа за Байерн и нещата в Бундеслигата започват да си идват на мястото

След нова победа Байерн (Мюнхен) доказа, че е превъзмогнал кризата от последните седмици и е готов да щурмува върха в Бундеслигата. Днес шампионите надвиха Майнц 05 с 2:1 като гости в среща от 9-ия кръг и поне за ден излязоха на второ място, като вече са само на 2 точки от лидера Борусия (Дортмунд), който не успя да надвие Херта (Берлин) (2:2).
Това е трети успех за тима в рамките на осем дни, а и играта би трябвало да е задоволила привържениците. Победата дойде след голове на Леон Горетцка (39’) и Тиаго Алкантара (62’), а между тях Жан-Пол Ботиус (48’) беше изравнил. Отделно Йошуа Кимих и Хавиер Мартинес удариха по една греда, а още едно попадение на Тиаго не беше зачетено след намесата на ВАР.

Три бяха първоначалните промените в състава на Нико Ковач в сравнение с тези, които започнаха срещу АЕК във вторник. Леон Горетцка, Томас Мюлер и Дейвид Алаба старираха вместо Хамес Родригес, Рафиня и Ариен Робен, който е наказан. Жером Боатенг пак трябваше да е на пейката, но се наложи да влезе, тъй като Матс Хумелс се контузи на загрявката.

В същото време Майнц вече е в поредица от шест мача без победа, като в пет от тях даже не е отбелязвал гол. Наставникът Сандро Шварц стискаше палци за силен мач на новия му нападател Жан-Филип Матета, но разликата в класите беше огромна.
Въпросният Матета имаше първия шанс за гол още в 4-ата минута. Тогава той излезе сам срещу Мануел Нойер, но вратарят напусна наказателното си поле и го изпревари, за да избие топката.
После обаче Байерн набързо натика съперника в неговата половина и цялото първо полувреме се игра там. Дълго време мюнхенци търсеха начин да пробият сгъстената отбрана, но това не им се удаваше. В 27-ата минута Йошуа Кимих заложи на изстрел отдалеч, но топката срещна напречната греда.

Четири минути по-късно Тиаго Алкантара засече в мрежата и гостите започнаха да се радват, но реферът Харм Йосмерс получи помощ от ВАР и прецени, че при атаката Роберт Левандовски е извършил нарушение и в крайна сметка не зачете попадението.

Все пак Байерн заслужено стигна до гола си и това се случи в 39-ата минута. Тогава Кимих центрира отдясно и Горетцка реализира с хубав страничен удар - 1:0 за баварците.

Противно на развоя до момента футболистите на Майнц успяха да изравнят с първия си шут в очертанията на вратата, който в случая беше дело на взетия от Фейенорд Жан-Пол Ботиус в 48-ата минута.

Малко след това голмайсторът на Байерн Горетцка се контузи и напусна, а Ковач бързо вкара в игра и Франк Рибери.
Шампионите не чакаха дълго за втория си гол. В 62-ата защитникът на "05" Муса Ниакате не пое добре топката и от това се възползва Ренато Санчес, който подаде към Левандовски и от там последва пас към връхлитащия Тиаго - 2:1 за Байерн.
Новото изоставане не успя да промени играта на домакините, които видимо нямаха класата да подложат гостите под напрежение. Байерн продължава да доминира и в 78-ата минута Хавиер Мартинес удари нов греда.
Минута по-късно вратарят на Майнц Флориан Мюлер спаси сигурен гол след шут на излезлия срещу него Никлас Зюле.
До края Байерн нито за миг не изпусна инициативата и домакините нямаха шанс за изравняване.
През идната седмица ще се изиграят срещите от втория кръг на Купата на Германия. Във вторник Байерн гостува на аматьорите от Рьодингхаузен, а също тогава Майнц ще спори с Аугсбург в Бавария.