Адриан Андреев загуби полуфинала на юношеския "Мастърс"

Адриан Андреев ще играе за бронзов медал на финалния "Мастърс" за юноши по тенис в Чънду, Китай, където се събират осемте най-добри юноши за годината. В равностоен полуфинал Андреев отстъпи с 6:7(4), 3:6 на Брендън Накашима от САЩ. Адриан започна по-добре срещата и първи стигна до пробив за 2:1. При 4:2 Накашима направи рибрейк, но Андреев отговори с нов пробив за 5:4. При този резултат българинът имаше сетбол, но не успя да се възползва и така се стигна до тайбрек. В него Накашима поведе с 6:3 точки и при втората си възможност спечели сета за 64 минути игра.

Загубата на първата част се отрази негативно на Адриан и той допусна изоставане от 1:4 във втората част. Ади върна един пробив и намали на 3:4, но загуби следващите два гейма, а с това и мача 1 час и 48 минути игра. Така утре Андреев ще играе в спор за бронзовите медали срещу олимпийския шампион Юго Гастон от Франция или номер 1 в света Чун Цън от Китайско Тайпе.