Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Маркес спечели пети пореден MotoGP полпозишън в Австралия

Световният шампион за сезон 2018 в MotoGP Марк Маркес спечели своя пети пореден полпозишън на австралийската писта "Филип Айлънд" (2014 - 2018). Зад него на второ и трето място ще се наредят утре двама пилоти с Yamaha - Маверик Винялес, който демонстрира много висока скорост в Австралия, и Йоан Зарко със сателитна машина.

В кратката почивка между първата и втората квалификационна сесия преваля за много кратко, което леко обърка отборите с какви гуми да пуснат пилотите си. Маркес първи записа обиколка под минута и 30 секунди в Q2, като секунди по-късно Винялес го последва с едва 82 хилядни изоставане.

Алваро Баутиста, който замества Хорхе Лоренсо заради контузия в заводския отбор на Ducati, изпусна управлението на мотора си и катастрофира в десетия завой по средата на сесията.

В битката за първата стартова позиция се включи и Андреа Яноне със Suzuki, който за кратко също зае челната позиция. Преди да влезе в бокса за смяна на гумите обаче Марк си върна първото място.

Зад топ 3 останаха Яноне и съотборникът му Алекс Ринс, родният герой в Австралия Джак Милър и Валентино Роси. Андреа Довициозо с Ducati ще стартира от едва девето място. Съотборникът на Маркес - Дани Педроса ще тръгне 18-и, тъй като не успя да премине Q1.

Състезанието за Гран При на Австралия започва в неделя, 07:00 ч. българско време.