Майсторски гол донесе радост на Локо (Пловдив) срещу Витоша (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 Витоша (Бистрица) в мач от 13-ия кръг на Първа лига. “Смърфовете” стигнаха до успеха с попадения през първата част, дело на Димитър Илиев от дузпа и Ален Ожболт. Попадението на словенеца бе много красиво. През втората част гостите намалиха резултата чрез Григор Долапчиев, но за повче нямаха сили.

Освен всичко друго обаче Локо се намира и в голова суша. В последните си три мача пловдивчани не успяха да отбележат нито едно поадение. А днес задължително трябва да намерят към гола, ако искат да вземат трите точки. Това обаче ще трябва да се случи в отсъствието на един от основните атакуващи играчи на тима - Анте Аралица - който е контузен и няма да вземе участие в срещата.

Треньорът Бруно Акрапович пусна в игра Луков на вратата и пред него Петрович, Георгиев, Езе и Томашевич в отбрана. Ангелов и Банович бяха двамата опорни халфове, а Буна и Посинкович действаха по крилата. Ожболт пък води атаката, а зад гърба му действаше Илиев.

В същото време Витоша не можеше да разчита на контузените Рения и Милев. Треньорът Росен Кирилов заложи на Василев под рамката и Гьонов, Милчев, Купенов и Гочев в защита. Лазаров и Котев бяха в средата на терена, по крилата действаха Христов и Кутев, а Садула бе зад нападателя Долапчиев.

Първото чисто положение бе за гостите и дойде в 16-ата минута. Долапчиев напредна по дясното крило и намери Садула на чиста позиция, но Луков излезе предвидливо и блокира удара. Само три минути по-късно Локомотив откри резултата. Посинкович получи топката в наказателното поле и бе препънат от Милчев. Съдията логично посочи бялата точка и от дузпата Илиев хладнокръвно откри резултата.

Последваха две опасности за гостите, но Долапчиев и Купенов не успяха да уцелят вратата на Луков. Така се стигна до 40-ата минута, когато резултатът стана 2:0 в полза на пловдивчани. Ален Ожболт получи топката с гръб към вратата в наказателното поле и след като майсторски се обърна прати кълбото неспасяемо в горния ъгъл на Василев.

Втората част започна на бавни обороти и в началото на полувремето не се случи почти нищо интересно, като играта се водеше предимно в средата на терена. Едва към края на мача гостите тръгнаха по-смело напред и стигнаха до успех. Гьонов намери отлично Долапчиев с центриране отдясно, а нападателят без да се бави я насочи към вратата, за да намали резултата.

Съвсем скоро Локо можеше да си върне преднината от два гола, след като резервата Бирсент Карагарен излезе сам срещу вратаря и дори го преодоля, но от малък ъгъл не успя да прати топката в мрежата.

В края на мача Витоша опита да натисне противника в опит да се добере до равенство, но защитата на домакините действаха сигурно и не позволиха положения пред Луков.

Така Локомотив спря серията си от три поредни мача без победа и се върна към успехите. В момента играчите на Бруно Акрапович са на пета позиция с 20 точки. Витоша от своя страна записа трето поредно пражение и е десети с 13 точки.