Валядолид спъна Еспаньол за върха с гол в добавеното време (видео)

Еспаньол пропусна страхотна възможност да се изкачи поне временно на първата позиция в класирането в Примера дивисион. Каталунците не успяха да стигнат до успеха в гостуването си на Валядолид, макар да водеха почти до самия края на мача. В добавеното време обаче домакините изравниха резултата и развалиха настроението на своя съперник.

Еспаньол откри резултата в 20-ата минута, когато Борха Иглесиас напредна през центъра и със страхотен шут от дистанция не остави никакъв шанс на вратаря за 0:1.

Каталунците вече се виждаха с трите точки в кошницата си, но в 91-ата минута Валядолид успя да стигне до изравняване. Това се случи след убийствен изстрел от фаул на Даниел Верде, който оплете топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата.

Все пак Еспаньол се изравни по точки с лидера Барселона, като и двата тима имат по 18, но "синьо-червените" са с по-добра голова разлика и мач по-малко. Валядорид пък се намира на 6-ото място с 16 точки в актива си.