Добруджа удари и ЦСКА в Суперлигата (видео)

Мъжкият волейболен отбор на Добруджа 07 (Добрич) постигна втора поредна победа в Суперлигата на България. След като удари като гост шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) в първия кръг, сега воденият от треньора Пламен Христов тим направи това и у дома срещу ЦСКА - 3:1 (25:20, 29:27, 23:25, 25:19) в най-интересната среща от 2-ия кръг, играна тази вечер в зала "Добротица".

Така добричлии излязоха начело във временното класиране с 2 победи от 2 мача и 6 точки. ЦСКА пък е с 1 победа, 1 загуба и 3 точки. В 3-ия кръг Добруджа ще гостува на Марек Юнион Ивкони (Дупница), докато "червените" са домакини на вицешампиона Монтана в дербито на кръга. Мачовете са в петък (2 ноември).

Играта в първия гейм тръгна равностойно, след което домакините от Добруджа се откъснаха в резултата. Добричлии поддържаха разликата и съумяха да оставят "червените" на разстояние. Армейциите успяха да намалят изоставането си, но не успяха да направят нещо повече - 25:20 за Добруджа. Във втората част домакините тръгнаха ударно и взеха добра преднина до първото техническо прекъсване - 8:4. Вторият разпределител на ЦСКА Стефан Стоянов влезе в игра на мястото на Владимир Станков, а "червените" постепенно изравниха при 10:10. Играта продължиха точка за точка, след което добричлии отново взеха инициативата и дръпнаха. От ЦСКА се опитаха да се върнат в гейма, но момчетата на Пламен Христов останаха стабилни. Силни изяви имаха новото украинско попълнение Игор Антонюк и Ивайло Иванов. "Червените" отново стопиха оформилата се преднина от три точки, като резултатът бе изравнен. Играта стана все по-оспорвана, но след атака на Александър Кордев геймът бе затворен в полза на Добруджа - 29:27.

Третата част започва равностойно за двата тима. "Червените" постепенно набраха инерция и направиха разлика от 4 точки. Добричлии стопиха преднината и играта тръгна отново точка за точка. Волейболистите на Александър Попов излязоха напред за пореден път при 19:17, но "зелените" не останаха безучастни и стигнаха до равенство. ЦСКА отново поведе с добра разлика. Добруджанци се доближиха на точка от армейците на два пъти, но въпреки борбата ЦСКА намали пасива си на 1:2 гейма след 25:23. В решителния четвърти гейм домакините от Добруджа отново доминираха, но ЦСКА нямаше намерение да се откаже. Силите се изравниха. Борбата бе за всяка топка и точка, но при 19:18 Добруджа отново взе нещата в свои ръце. Серия от атаки увеличи преднината на момчетата на Пламен Христов и те спечелиха мача след 25:19 и 3:1.

Над всички за Добруджа бе украинският посрещач Игор Артенюк, който пропусна първия мач, и сега дебютира страхотно с 25 точки (4 аса, 2 блока, 56% ефективност в атака и 59% позитивно посрещане) за победата. Велизар Чернокожев заби още 20 точки (1 блок, 1 ас и 35% ефективност в атака) за успеха. За ЦСКА единствено влезлият като резерва Венцислав Георгиев се представи на ниво и завърши със 17 точки.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - ЦСКА 3:1 (25:20, 29:27, 23:25, 25:19)