Пирин с чиста победа над Дунав

Волейболистите на Пирин (Разлог) постигнаха първа победа в Суперлигата на България, след като надиграха като домакини новака Дунав (Русе) с 3:0 (25:12, 27:25, 25:20) в мач от 2-ия кръг, игран тази вечер в зала "Септември".

Така следд драматичния старт в шампионата, в който разложани отстъпиха като гости на Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 2:3 гейма в дербито на Югозапада, сега те зарадваха своите фенове и записаха чиста победа у дома. Тимът на Дунав, който максимално затрудни Левски в 1-ия кръг, но отстъпи с 2:3 гейма, допусна втора поредна загуба в шампионата. В 3-ия кръг Пирин ще гостува на Миньор (Перник), докато русенци са домакини на шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас). Срещите са в петък (2 ноември).

Домакините от Пирин стартираха отлично в мача, като започнаха ударно с 4:0 в началото на първия гейм. До края разложани не оставиха шансове за съпротива на гостите от Дунав, като ги сломиха изцяло и ги оставиха на 12 точки. Впоследствие, русенци се съвзеха, като играта тръгна равностойно във втората част. Пирин, обаче, дръпна след втората техническа пауза, като поведе с 23:21, но не успяха да затвори гейма. Дунав изравни при 24:24, но не им стигна увереност, като Пирин успя да се наложи в решителните моменти след 27:25. В третия гейм русенци отново се бориха, като поведоха с 13:9. Подкрепяни от своята публика, обаче, домакините от Пирин стопиха пасива си, като направиха серия от четири точки и обърнаха до 16:14 в своя полза. Това бе преломен момент и Пирин отново наложи волята си и спечели с 25:20 и 3:0.

Най-полезен за Пирин отново бе Йордан Желязков със 17 точки (1 блок, 2 аса и 70% ефективност в атака) за победата. Опитният капитан Благовест Катранджиев добави още 12 точки (63% ефективност в атака и 78% позитивно посрещане) за успеха. За гостите от Дунав капитанът Костадин Стойков (1 ас, 46% ефективност в атака и 36% позитивно посрещане) и Данаил Милушев (50% ефективност в атака) се отчетоха с по 12 точки.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ДУНАВ (РУСЕ) 3:0 (25:12, 27:25, 25:20)
ПИРИН: Франсиско Сотелдо, Йордан Желязков 17, Благовест Катранджиев 12, Георги Елчинов 5, Петър Бъчваров 9, Костадин Гаджанов 10 - Христо Колев-либеро (Мартин Кръстев, Виктор Копанаров-либеро)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ
ДУНАВ: Евгени Григоров 2, Данаил Милушев 12, Костадин Стойков 12, Иван Петров 7, Васил Атанасов 5, Милен Минчев 6 - Антон Василиев-либеро (Стоян Вулджев, Цанко Цанков, Константин Нечев, Владимир Христов, Симеон Добрев-либеро)
Старши треньор: ПЕТЪР ШОПОВ.

Статистика: Валентин Тумбев (скаутмен на Пирин)